Ünlü Borsadan Bu 2 Kripto Para İçin Askıya Alma Kararı!

Önde gelen kripto borsası KuCoin, 16 Ağustos’ta Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzlarını duraklatacak. Borsa, 20 milyondan fazla müşteriye sahip. Bu kararı, ana iş odağına doğru bir değişimin parçası olarak aldığını açıkladı.

KuCoin, BTC ve LTC madencilik havuzlarını askıya aldı

Önde gelen kripto borsası KuCoin, 1 Ağustos’ta yaptığı bir duyuruda, havuz hizmetini 15 Ağustos 2023 saat 16:00:00’dan (UTC) itibaren yeni güncellemeler yayınlanana kadar geçici olarak askıya alacağını belirtti. KuCoin, bunun neden olacağı her türlü rahatsızlıktan dolayı derin üzüntü duyduğunu belirtti. Böylece, borsa Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzlarını bir sonraki duyuruya kadar askıya alacak.

Borsa, kararın “KuCoin’in gelişen iş stratejisine uygun” olduğunu söyledi. Ancak daha fazla ayrıntı vermedi. Kararın yaklaşan Litecoin yarılanması ile ilgili olup olmadığı belli değil. Konuya ilişkin olarak bir KuCoin personeli, “Geçici askıya alma işlemimiz sırasında kesintisiz kazanç sağlamak için, kripto para madenciliği yapan kullanıcılar, BTC ve LTC madencilerinizi 15 Ağustos 2023 (UTC) saat 16:00:00’dan önce alternatif madencilik havuzlarına geçirmenizi öneririz.” diyerek yönlendirme yaptı.

Kripto borsası kullanıcıları uyardı!

Borsa ayrıca kullanıcıları madencilik kayıtlarını ve ilgili verileri yedeklemeleri ve korumaları konusunda uyardı. Kullanıcıların bunu 27 Ağustos’tan önce yapmalarını tavsiye etti. Şu anda KuCoin Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzları sırasıyla saniyede 9,08 exahash (EH/s) ve saniyede 3,90 terrahash (TH/s) hash oranlarına sahip. Genel olarak Bitcoin ağı 349,19 EH/s hash oranına sahipken, Litecoin ağı için bu oran 792,16 TH/s’dir.

Borsanın açıklamasına göre, kullanıcılar ara aşamada varlıklarına güvenli erişim ve tam kontrole sahip olacak. Ayrıca, KuCoin’in diğer teklifleri kesintisiz olarak devam edecek.

KuCoin işten çıkarma iddialarını reddetti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, KuCoin’in daha önce işgücünün %30’unu işten çıkarmaya hazırlandığına yönelik söylentiler vardı. Kripto borsası, herhangi bir işten çıkarma planı başlatmadığını belirterek bunu yaptığını reddetti. Bu konuda CEO Johnny Lyu, “Her şeyden önce, KuCoin sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Son 2023 ilk yarı raporumuz, kullanıcılarda ve yeni listelemelerde güçlü bir büyüme olduğunu gösteriyor. Ayrıca, yetenekli ekibimiz istikrarlı bir şekilde genişliyor.” diye yazdı.

Bu arada, Temmuz’dan bu yana borsa, kullanıcıları için zorunlu Müşterini Tanı (KYC) gerekliliklerini uygulamaya koydu. Kripto para borsası, mevcut müşterilerin KYC’yi tamamlamadıkları sürece para yatırmalarını engelleyecek. KuCoin, 20 milyondan fazla kayıtlı hesabı olduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx