Muhtarlık tartışmasında iki kişi ağır yaralandı

Türkiye genelinde yerel yönetimler için yapılan seçimlerde, mahalle muhtarlıkları için de kıyasıya bir rekabet yaşanırken, Arnavutköy’de yaşanan olay, seçime yansıdı. Olay, Koca Yusuf Caddesi’nde meydana geldi. Akraba oldukları belirtilen iki aile arasındaki anlaşmazlık, eski muhtar Ahmet Güleryüz’ü destekleyenler ile seçimi kazanarak muhtar seçilen Murat Tepe’yi destekleyenler arasında çıkan tartışma ile başladı.

SİLAHLI ÇATIŞMAYA DÖNÜŞEN KAVGA

Seçim sonuçlarının ardından başlayan tartışma, okuldan sokağa taşındı ve kısa süre içinde silahlı bir çatışmaya dönüştü. Kavgada, 32 yaşındaki Mahmut Dizman ve tesadüfen olay yerinden geçmekte olan Mustafa Arslan ağır yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine hızla polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulansla hastaneye kaldırılırken, durumlarının ağır olduğu bildirildi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri, çatışmanın yaşandığı anlara ait cep telefonu görüntülerini inceledi. Görüntülerde, iki grubun birbirine silahlarla ateş açtığı, sokakta koşuşturduğu ve yerde yatan yaralıların olduğu anlar yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx