Görkem Köseoğlu, ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi ve CTO’su olarak atandı

ING Grubu’nda 2017’den bu yana farklı liderlik rolleri üstlenen Görkem Köseoğlu, 1 Eylül 2023 itibarıyla ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi ve CTO’su olarak atandı.

ING’den yapılan açıklamaya göre, Ocak 2012’de ING Türkiye ailesine katılan ve 2017 yılına kadar operasyon ve teknoloji genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Görkem Köseoğlu, bankanın yeniden yapılandırılması, stratejisinin yeni nesil teknolojiler odaklı hale getirilmesi ve yenilikçi bankacılık anlayışının teknolojik ve operasyonel altyapı olarak desteklenmesi konularında liderlik üstlenmişti.

Bu süreçteki başarılarının ardından 2017’de ING Grubu Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Global Başkanlığı’na atanan Köseoğlu, 2018 yılında ise Global Analitik birimini kurarak ING Grubu CAO (Chief Analytics Officer) görevini üstlendi. Köseoğlu, bu rolünde, analitik platformların ve değişim stratejilerinin oluşturulmasına katkı sağladı. Son olarak ING Hollanda’da COO olarak görev yapan Köseoğlu, müşteri hizmetleri faaliyetleri, global dönüşüm ofisi ve veri yönetimi alanlarındaki çalışmalara liderlik ediyordu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Görkem Köseoğlu, Hollanda Twente Üniversitesi’nde MBA derecesini aldı. Kariyerine, Lucent Technologies-Bell Labs şirketinde başlayan Köseoğlu, McKinsey & Company şirketinde finansal kurumlar ve iş teknolojisi alanında 10 yılı aşkın süre çalıştı. 2012 yılında ING Türkiye ailesine katılan Köseoğlu, 2017 yılından itibaren ING’de global düzeyde farklı liderlik rollerinde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx