Gaziantep’te 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma kartları iptal mi edildi? Gaziantep 65 yaş üzeri toplu taşımaya ücret mi ödeyecek? Gaziantep toplu taşıma ücretleri…

Gaziantep’te 65 yaş üzeri toplu taşıma ücretli mi oldu? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Peki, Gaziantep’te 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma kartları iptal mi edildi? Gaziantep 65 yaş üzeri toplu taşımaya ücret mi ödeyecek? Gaziantep toplu taşıma ücretleri…

GAZİANTEP’TE 65 YAŞ ÜZERİNE TOPLU TAŞIMA ÜCRETLİ Mİ OLDU?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi‘nden, basın kuruluşları ve sosyal medyadaki 65 yaş üstü vatandaşların ulaşımda ücret ödeyeceği yönündeki haberlerin asılsız olduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, bazı medya kuruluşlarında ve çeşitli sosyal medya mecralarında son günlerde 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz yolculuk haklarının sona erdiği, artık ücret ödeyecekleri iddialarıyla ortaya çıkan asılsız haberler nedeniyle açıklama yapma ihtiyacının doğduğu belirtildi.

Belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına gelir desteği ödendiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Gaziantep’te toplu taşıma araçlarıyla günlük taşınan 600 bin yolcunun yüzde 14’ü, 65 yaş üzeri ve serbest biniş hakkı bulunan yolculardan oluşmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 65 yaş üzeri ve serbest biniş hakkı bulunan yolcuların her binişi için kişi başı 5 TL toplu taşıma araçlarına (Özel Mavi Halk Otobüsleri ve Özel Sarı Halk Otobüsleri) destek ödemesi yapılmaktadır. 65 yaş üzeri vatandaşlara tanınan toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanma haklarında herhangi bir iptal söz konusu değildir.

GAZİANTEP TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİ

Gaziantep Halk Otobüsü – 14.50 TL

Gaziantep Belediye Otobüsü – 14.20 TL

Öğrenci Halk Otobüsü – 7.50 TL

Öğrenci Belediye Otobüsü – 6.80 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx