Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar (2023)

Oyunlar, sadece eğlenmekle kalmayıp aynı zamanda kafa dağıtmak ve stres azaltmak için de en iyi aktivitelerden birisi. Özellikle arkadaşlar ile birlikte yapıldığında daha eğlenceli bir hale gelen bu aktivite, insanların birbiriyle bağlantı kurmasına ve zaman geçirmesine de aracılık yapar. Bizler de bu içeriğimizde, dünya genelinde en çok oynanan oyunları sizler için bir araya getirdik.

İşte dünyada en çok oynanan oyunlar!

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve dünyanın en iyi hikayeli oyunu olarak görülen Red Dead Redemption 2, 1899 yıllarının vahşi batı döneminde geçiyor. Oyun, canlandırdığımız karakter Arthur Morgan’ın da içerisinde bulunduğu Van Der Linde çetesinin zamanla modernleşen dünyada ayakta kalabilmek için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da kısa adıyla PUBG, bir hayatta kalma oyunudur. Battle Royale türünün ilk örneklerinden biri olarak görülen yapım, son yıllarda oldukça popüler. Oyun içerisinde oyuncular, terkedilmiş bir adaya paraşütle atlar ve silah ve ekipman bularak, hayatta kalmak için mücadele ederler.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Takım tabanlı birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu olan CS:GO, 2012 yılında Valve tarafından piyasaya sürüldü. O günden bu yana popülerliğini sürdüren çevrimiçi oyunda oyuncular, terörist ve anti-terörist takımları arasında seçim yapar ve iki takım arasındaki mücadele başlar. Oyun dünyasının en bilinen haritalarından Dust 2, ilk olarak CS:GO’dan çıktı. Yakın zamanda Counter-Strike 2’nin duyurulmasıyla beraber tekrardan üst sıralara yükselen yapım, dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor.

Grand Theft Auto 5 (GTA 5)

Grand Theft Auto ya da en bilinen adıyla GTA 5, Rockstar Games tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon-macera oyunudur. Oyuncular, Los Santos adındaki hayali bir şehirde geçen bu oyunda üç karakteri birden kontrol ederek suç dünyasında yükselmeye çalışır.

VALORANT

CS:GO’nun ardından en popüler FPS oyunu olan VALORANT, Riot Games tarafından 2020 yılında yayımlandı. Rakibine kıyasla daha gerçekdışı bir evrende geçen çevrimiçi oyunda bombayı kuranlar ve onları engellemek isteyenler şeklinde iki takım bulunuyor. Oyun içerisinde bulunan her ajan, farklı yeteneklere sahiptir ve oyuncular stratejik olarak bu yetenekleri kullanarak avantaj sağlamaya çalışırlar.

En çok oynanan oyunların devamı için ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir