CryptoQuant ve Glassnode’dan Heyecanlandıran Bitcoin Tahmini!

Spot Bitcoin ETF‘lerine yoğun girişler son zamanlarda manşetlere çıktı. Ancak diğer ölçütler ABD’li yatırımcıların varlığa olan iştahını gösteriyor. Analiz firması CryptoQuant’dan bir analist, BTC için her yolun 150 bin dolara çıktığını söylüyor. Glassnode analistleri ise FOMO’nun rallinin devamını sağlayacağını tahmin ediyor.

Bitcoin için iki yolu var. İkisi de 150 bin dolara götürüyor!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto para Bitcoin güç göstermeye devam ediyor. Bununla birlikte bunu ne kadar koruyacağı belirsizliğini koruyor. Ancak, analistler BTC’den daha fazlasını bekliyor. Analiz firması CryptoQuant’tan bir analist, uzun araştırmaları sonucunda ilginç sonuçlara ulaştı. Analist, iki farklı senaryo ortaya koydu. Bunlar farklı yollardan gitse de sonuçta 150.000 dolara ulaşıyor. Analist, bu sonuca ulaşmak için on-chain verilerini incelemek üzere 100 saatten fazla zaman harcadığını belirtiyor. Bunun ardından bulgularını sıralıyor:

Net gerçekleşmemiş kar ve zararlar 2019’da zirveye işaret eden 0,54 seviyesine çok yakın. Henüz tam olarak o noktada değiliz, ancak yine de birçok kişi kârda. Mevcut değer 0,49 Puell katsayısı 1,83’e ulaştı ve 2,05’lik 2019 direncine kadar hala biraz yol var. BTC Açık faizi artıyor ve 2021’deki ilk ralli ile benzer seviyelerde. İlginç olan tek şey, OI’nin yavaşça yükseliyor olması ve 2021’deki gibi zirveyi patlatmamış olması. Bu, bunun hala gerçekleşebileceği anlamına gelir.

Analist sonuç olarak iki senaryo olduğunu söylüyor. Bunlar:

  • Senaryo A: Kayıptaki Arzın %16’da dip yaptığı ve geri döndüğü 2019’un tekrarı. Bu, BTC fiyatının önümüzdeki 6 ay içinde gerçekleşen fiyat çizgisine (23 bin dolar) düşeceği anlamına geliyor. Daha sonra Senaryo B’yi takip edecek.
  • Senaryo B: Önümüzdeki 6 ay içinde kayıp arzın %3’e düşmesi. Eğer durum buysa BTC büyük bir yükselişe geçecek ve muhtemelen 150 bin dolara ulaşacak. Yeni para piyasaya girmediği ve henüz bir OI patlaması yaşamadığımız için B Senaryosunun daha olası olduğunu düşünüyorum.

Glassnode: Bu Gerçekleşirse yatırımcılar FOMO yaşayacak!

Sosyal medya platformu X’te Negentropic kullanıcı adını paylaşan Glassnode kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin’in 52.000 doları ikna edici bir şekilde geçmesi halinde, yatırımcıların FOMO (kaçırma korkusu) hissetmeye başlayabileceğini söylüyor. Ayrıca, yükseliş momentumunun devam etmesini sağlayacağını kaydediyorlar. Bu bağlamda analistler, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin kimseyi beklemiyor! Bitcoin 52.000 dolar seviyesine doğru önemli bir ralli yaşadı ve kilit direnç alanlarını aştı. Haftalık grafikte tarihsel olarak güçlü bir direnç görevi gören 52.000 dolar seviyesi çok önemli. Bir ihlal daha fazla alım baskısı yaratarak potansiyel olarak bir FOMO senaryosuna yol açabilir. BTC’nin mevcut yörüngesi, 52.000 doların üzerindeki seviyeleri aşma ve koruma kabiliyetine bağlı.

Kaynak: Negentropic

Analistler, Bitcoin’in yükseliş trendindeki bir sonraki direnç hattının 58.000 dolar olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda analistler, “BTC binayı terk etti. Ya da daha doğru bir ifadeyle, büyük bir yükselişe geçti! Sırada 65.000 dolardan önce 58.000 dolar var. ATH’ler buraya geliyor! Büyük BTC boğası devam ediyor.” diyor.

Kaynak: Negentropic

Bitcoin ve kriptodaki bu ralli henüz sona ermedi!”

Analistler, grafiklerine bakarak Bitcoin’in bir yükseliş ABC düzeltici dalgasını tamamladığını öne sürüyor. Son olarak analistler, gelecekte piyasa düzeltmeleri olsa da, tarihsel fiyat hareketlerinin düzeltmelerin tek başına bir Bitcoin yükseliş trendini her zaman geçersiz kılmadığını gösterdiğini söylüyor. Bu konuda ise şu ifadeleri kullanıyorlar:

Ocak 2024’te BTC’deki ‘büyük geri çekilmeyi’ hatırlıyor musunuz? Bakalım burada fark edebilecek misiniz? BTC şimdi Bitcoin ETF’nin girişindeki seviyeyi aşmaya yakın. Büyük rallilere büyük geri çekilmeler eşlik eder. Bu sadece oyunun adıdır! Bunu benimseyin ya da paranızı kriptoya yatırmayın. Ancak bu, tüm trendin değiştiği anlamına gelmez. BTC ve kriptodaki bu ralli henüz sona ermedi.

Kaynak: Negentropic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx