Celsius, Bu Altcoin İçin İşlem Yaptı: Ağ Tıkandı!

Kripto para topluluğu genelinde yankı uyandıran bir hamle dikkat çekti. Celsius, Lido Finance stake protokolünden 428.000 ETH’yi (813 milyon dolara eşdeğer) hızla geri çekti. Şu an itibariyle Celsius’un elinde henüz Lido’da yer alan 32.000 ETH bulunmakta. İşte detaylar…

Celsius, milyonlarca dolarlık ETH’yi stake etti

1 Haziran’da Celsius, fonları 198.000 ETH’si Celsius’un kendi stake havuzuna ve 197.000 ETH’si Figment’in stake adresine olmak üzere çeşitli stake sözleşmelerine tahsis etmeye başladı. Arkham Intelligence’ın verilerine göre, Celsius 745 milyon USD değerinde ETH’yi Ethereum ağına başarılı bir şekilde stake etti. Bu önemli miktarda ETH stake etme işlemi, zaten sıkışık olan Ethereum ağının daha fazla gecikme yaşamasına neden oldu. Zira ağ, Şangay yükseltmesinden bu yana doğrulama birikimleriyle boğuşuyor. Celsius’un stake ettiği ETH’nin bu son akışının işlem süresini 6 gün 15 saat daha uzatması beklenmekte. Daha basit bir ifadeyle, yatırımcılar şu anda stake etmeye katılmaya ve Ethereum için doğrulayıcı olmaya karar verirlerse, onay için 45 gün beklemek zorunda kalacaklar.

https://twitter.com/tomwanhh/status/1664326634516905984

Celsius’un ETH stake etme işlemini geri getirme kararı, devam eden finansal yeniden yapılandırmasını desteklemek için ek kâr elde etme çabası olarak görülüyor. Geçen yıl mali baskılarla karşı karşıya kalan kredi veren şirket, kullanıcıların para çekme taleplerini karşılamak için stETH’lerini tekrar ETH’ye dönüştürmede zorluklarla karşılaştı. Stake işleminden elde edilen fonların Celsius’un alacaklılara karşı yükümlülüklerini yerine getirmesine yardımcı olması beklenmekte.

Celsius’un varlıklarının bir kısmı açık artırmada

Geçtiğimiz hafta, Celsius’un varlıkları bir ABD mahkemesi tarafından açık artırmaya çıkarıldı ve kazanan teklif sahibi olarak Fahrenheit ortaya çıktı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Fahrenheit, Arrington Capital tarafından desteklenen bir yatırım grubudur. artık kredi organizasyonu, token stake etme ve kripto madenciliği birimleri de dahil olmak üzere Celsius’un portföylerini elinde tutacaktır. Celsius’un varlıklarının önemli bir kısmını ETH stake etmeye tahsis etme hamlesi, birçok şekilde yorumlanabilir. Bazılarına göre bu hamle, şirketin mali zorluklarını aşma ve borçlularına getiri sağlama konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Ethereum ağı üzerinde ortaya çıkan gerginlik, tıkanıklığı hafifletmek oldukça kritik. Zira ETH üzerinde gelecekte sorunsuz işlem yapılmasını sağlamak için çözümlere duyulan acil ihtiyacın altını çiziyor. Sonuç olarak Celsius’un bu kadar büyük miktarda ETH stake etme hamlesi, kripto piyasasında artan stake etme eğiliminin bir kanıtıdır. Daha fazla yatırımcının varlıklarından pasif gelir elde etmenin yollarını aramasıyla birlikte, stake etme giderek daha popüler bir seçenek haline geliyor. Celsius gibi daha fazla şirket pazara girdikçe, önümüzdeki aylarda ve yıllarda stake etme sektöründe daha da fazla büyüme görülmesi beklenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir