Yeni iPad bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı

Bu problem bir “jöle kaydırma” efekti gibi görünüyor. İPad’i yatay bir yöne eğerseniz efekti fark etmek daha zor, ancak web sitelerini ve sosyal yayınları okumayı seviyorsanız mevcut problemle bunu yapmanız oldukça zor diyebiliriz.

Apple’a bu mevcut jöle etkisi problemi hakkında yorum yapıp yapmayacağı da soruldu Apple, problemin henüz donanıma mı yoksa ekrana mı bağlı olduğunun henüz belli olmadığını söyledi. Sorunun gerçekte ne kadar yaygın olduğu belirsiz. Bununla birlikte, yine de yeni piyasaya sürülen bir ürünü hevesle kullanan kullanıcıların bazılarının hevesi kursağında kalmış durumda.

Apple yeni ürünlerinde sadece bu problemi yaşamıyor. iPhone cihazlar için piyasaya sürdüğü iOS 15 de bazı problemleri beraberinde getirdi. iPhone kullanıcıları şarj kapasitelerinde ciddi bir düşüş gördüklerini bildiriyor. Apple ise henüz bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil. iPhone cihazların şarj dayanıklılığı zaten normalde de eleştiri alıyor. Yeni güncelleme ile bu eleştiri artmış durumda diyebiliriz.