Yeni Forza Oyununun Erişilebilirliği, Çıtayı Arşa Çıkarıyor

Forza’nın profesyonel yarış tutkunları için özel olarak geliştirdiği Forza Motorsport serisinin yeni oyunu bu yıl geliyor. Hem de ne geliyor. Resmi YouTube kanalında paylaşılan yeni video, oyundaki erişilebilirlik seviyesinin arşa çıktığını gösteriyor.

Görme engelli oyuncuların sesli ipuçlarıyla yarışmalarına olanak tanıyan akıllıca bir özellik barındıran yeni Forza Motorsport, şu ana kadar piyasaya sürülen en fazla erişilebilirliğe sahip yarış oyunu olacak. Sesli ipuçları olarak adlandırılan bu özellik, görme engelli oyuncular için birtakım direktifler sunuyor.

Sesli ipuçları nasıl çalışıyor?

Sesli ipuçları, görme engelli oyuncuların Forza Motorsport’u oynamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi tamamlayıcı sesli ipucundan oluşuyor. Bu sesli ipuçları arasında pist ve yaklaşan virajlar ve engeller hakkında bilgi, aracınızın ve durumunun bilgisi ve hatta yavaşlama, vites değiştirme vb. gereken unsurlar hakkında tavsiyeler bulunuyor.

Bu sesli ipuçları ayrı bir mod değil, oyunun tamamının üzerine doğrudan inşa edilmiş isteğe bağlı özellikler, böylece daha önce hiç yarış oyunu deneyimi olmayan oyuncular Forza Motorsport’u tam olarak amaçlandığı gibi oynayabilecekler. Sesli Sürüş Yardımı erişilebilirlik menüsü her ayarın ve her sesli ipucunun ayrıntılı, duyulabilir açıklamalarını ve bir önizlemesini sağlıyor, böylece oyuncular pistte duyabilecekleri her şeyi tanımak için kendilerini alıştırabiliyorlar.

Sesli Sürüş Yardımı’nın yanı sıra Forza Motorsport, ekran okuyucularından renk körlüğü modlarına kadar bir dizi erişilebilirlik özelliği sunuyor. Oyun ayrıca fiziksel engeli olan oyuncular için tek dokunuşla sürüş gibi seçenekler de içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir