Xbox Cloud Gaming için test aşamasına geçildi

Xbox Cloud Gaming, konsol sahiplerine yeni özellikleri resmi olarak yayınlanmadan önce deneme şansı veren Xbox Insiders programının belirli üyeleri tarafından kullanılabilir durumda. Beta sürümünde oyuncular, “Xbox Cloud Gaming” ile etiketlenmiş belirli oyunlara, önce onları indirmek zorunda kalmadan atlayabilecekler. Xbox Game Pass halihazırda 100’den fazla oyun içerdiğinden ve bazıları 100 GB’a kadar ihtiyaç duyduğundan, bu seçenek değerli depolama alanından tasarruf sağlayabilir.

Bu bir beta olduğundan, bir paketin parçası olan temel oyunları başlatamama, oyun içi satın alımların desteklenmemesi ve bulutta oynarken yalnızca İngilizce olarak sunulan belirli oyunlar gibi bazı sorunların yer aldığı iletildi. Bunun ile beraber bu sorunların da kısa sürede çözülmesi bekleniyor.

Microsoft, konsollardaki bu Xbox Bulut Oyununun ne zaman yaygın olarak kullanıma sunulacağına dair bir tarih vermedi. Bazı özelliklerin test edilmesi haftalar sürebilirken, diğerleri birkaç ay sürebilir. Geçen hafta Microsoft , Xbox için Edge tarayıcısının en son sürümünü yayınladı. Uygulamanın Mart ayından beri test edildiğini belirtelim.