WhatsApp sesli mesaj özelliği medya oynatıcısı gibi çalışacak

Yeni özellik adeta bir medya oynatıcısı gibi çalışacak. Kullanıcılar kendilerine gelen sesli mesajları sohbete girmeden açabilecek. Böylece herhangi bir sesli ileti dinlemek için sohbet açmak zorunda kalmayacaksınız. Bu yeni özellik hakkında şimdilik sadece sızıntılar ile yetiniyoruz.

Telegram, Snapchat ve Signal gibi rakiplere sahip olan WhatsApp kendisini hızlı bir şekilde değiştirmek zorunda. Telegram platformunda yer alan kaybolan mesajlar özelliğini kendi uygulamasına entegre eden WhatsApp şimdilerde sesli mesajlar üzerine çalışıyor.

Bu yeni değişiklik ile birlikte kullanıcılar hem önceki hem de şu an sohbette yer alan sesli mesajları sohbetin içerisine girmeden dinleyebilecek. Böylece yeni bir özellik daha kullanıcılara sunulmuş olacak. Android ve iOS telefonlar arasında veri aktarımını kolaylaştıran bu uygulama yakında Beta sürüme geçebilir.

Şimdilik bu özelliğin sadece iOS platformunda kullanıldığını belirtelim. İlerleyen dönemlerde Android içerisinde de bu özelliğin kullanılması bekleniyor. Üstelik çok uzun zaman geçmeden bu özellik herkese yayılabilir.