Twitter video yayın kalitenizi daha iyi hale getirecek

Bu özellik Mart 2020′de eklenmişti, şimdi ise kaldırıldı. Artık canlı yayına geçtiğinizde, yayınınız yalnızca sizi ve çerçevedeki diğer kişileri öne çıkaracak, ancak insanlar yine de sohbette paylaşımda bulunabilecek veya sizinle etkileşim kurabilecek.

Twitter, değişikliğin video kalitesini iyileştirmeyi amaçladığını söylese de, şirketin paylaşılan canlı ses için başka bir özelliği olduğunu da belirtmekte fayda var: Clubhouse benzeri Spaces özelliği ses odalarına odaklanan bir özellik. Spaces, Twitter canlı videolara gösterilen ilgilen çok daha fazlasını elde etti.

Bu yüzden belki de şirket her ikisini de sunmanın gereksiz olacağını düşündü ve daha fazla ilgiye sahip olan özelliğe odaklanmaya karar verdi. Spaces’deki güncellemelerin ardından canlı yayın videoya da el atıldı. Değişiklik, platformdaki video kalitesini iyileştirmek için bir başka değişikliği de devamında getiriyor.

Eylül ayında, platforma gönderilen yeni videoların daha az piksele sahip olacağı duyurulmuştu. Twitter en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi olmasına rağmen farklı özellikler ve ayrıcalıklarla platformunu geliştirmeye devam ediyor. Platform özellikle pazartesi günü yaşanan Facebook çökmesinde hiç bir erişim sorunu yaşatmayarak gündeme oturmuştu.