Twitter o içerikleri daha sık destekliyor

Araştırma sırasında Twitter, 1 Nisan ile 15 Ağustos 2020 tarihleri arasında atılan milyonlarca tweet’i inceledi. Bu tweetler Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’deki haber kuruluşlarından ve seçilmiş yetkililerden alındı.

Almanya hariç, incelenen tüm ülkelerde Twitter, sağ eğilimli hesapların “siyasi soldan daha fazla algoritmik amplifikasyon aldığını” buldu. Twitter, verilerin algoritmasının neden sağa eğilimli içeriği desteklediğini bilmediğini ve bunun “insanlar ve platform arasındaki etkileşimlerin bir ürünü olduğu için yanıtlanması çok daha zor bir soru” olduğunu belirtti.

Ancak, bu özellikle Twitter’ın algoritmasıyla ilgili bir sorun olmayabilir. Sosyal medya üzerine yoğun çalışmalar yapan Steve Rathje, siyasi dış gruplarla ilgili bölücü içeriğin viral hale gelme olasılığının ne kadar yüksek olduğunu açıklayan araştırmasının sonuçlarını yayınladı.

The Verge, Twitter’ın bulguları hakkındaki düşüncelerini almak için Rathje’ye ulaştı. Rathje, “Çalışmamızda, sosyal medyada ne tür içeriğin güçlendirildiğiyle de ilgilendik ve tutarlı bir eğilim bulduk: siyasi dış gruplarla ilgili olumsuz gönderiler, Facebook ve Twitter’da çok daha fazla etkileşim alma eğiliminde” dedi.

“Başka bir deyişle, bir Demokrat bir Cumhuriyetçi hakkında olumsuz ise (veya tam tersi), bu tür içerik genellikle daha fazla etkileşim alacaktır.” Rathje’nin araştırmasını dikkate alırsak, bu, Twitter’daki sağ eğilimli gönderilerin başarılı bir şekilde daha fazla öfkeye yol açacağı ve bunun da amplifikasyonla sonuçlanacağı anlamına gelebilir.

Çorlu escort