Twitch yayın anahtarları güvenlik amacıyla değiştirildi

Uygulama tarafından yapılan açıklamalarda sadece bazı temel bilgilerin alındığı ifade edildi. Ancak bu konuda güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkardıklarını da göstermek istiyor. Twitch işte tam da bu nedenle önemli bir değişikliğe gitti.

Uygulama, yapılan siber saldırılardan sonra güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkarttı. Yayıncıların yayın anahtarları güncellendi. Böylece hackerlar tarafından ele geçirilen anahtarlar koruma altına alınmış oldu. Dün gece gelen güncelleme ile birlikte bundan sonra Twitch yayıncıları yeni anahtarları kullanacak.

Yayıncının kanalında bir içerik yayınlanması için bu tür anahtarlar son derece önemli bir konuma sahip. Hack saldırılarında gerekli güvenlik önlemlerini almak isteyen bu uygulama, yayın anahtarlarının sıfırlanmasını öneriyor. PlayStation ve Xbox üzerinde yayın gerçekleştirenler için herhangi bir değişiklik yok. Twitch yayın anahtarları onlar için sorun olmayacak.

Gece gelen güncellemenin bir parçası olarak görülebilecek bu değişiklik son derece önemli. Kredi kartı ve diğer bazı bilgilere ulaşılması için yeni şifreleme yöntemlerinin kullanıldığı ifade edildi. Ancak yayın anahtarlarının değiştirilmesi az da olsa koruma sağlayacaktır.