Trabzonspor’dan gidenler, gelenlerin maliyetini karşıladı

Finansal Fair-Play nedeniyle UEFA’nın Türkiye’de yakın takibe aldığı kulüpler ortasında yer alan Trabzonspor, transferde mali tabloya büyük değer veriyor. Haziran 2020’de Avrupa’dan 1 yıl men cezası Karadeniz grubu, mali kriterleri yerine getirme noktasında titiz hareket ediyor.

Bordo-mavililer, 2022-2023 dönemi transfer periyodunda takımına kattığı ve gönderdiği oyuncularla istikrarlı bir siyaset izledi. Trabzonspor, Ahmetcan Kaplan, Cornelius ve Berat Özdemir üzere isimleri bonservisleriyle birlikte göndererek, takımına kattığı oyuncuların bonservis maliyetlerini karşıladı.

Trabzonspor Ajax’a gönderdiği Ahmetcan Kaplan’dan 9 milyon 500 bin Euro, Cornelius’tan 6 milyon Euro, Berat Özdemir’den 2 milyon 400 bin Euro, Erce Kardeşler’den 400 bin Euro, Flavio’dan 195 bin Euro gelir elde eden Trabzonspor, kelam konusu transferlerden toplam 18 milyon 495 bin Euro üzere bir sayısı kasasına koyacak.

Trabzonspor, transfer devrinde Trezeguet, Eren Elmalı, Enis Bardhi, Umut Bozok, Bartra, Doğucan Haspolot, Gomez, Lahtimi ve Naci Ünüvar’a 18 milyon 800 bin Euro bonservis bedeli ödedi.

Gbamin, Denswill, Larsen ve Yusuf Yazıcı’yı ise bedelsiz transfet etti. Karadeniz grubu, bonservis bedellerini taksitler halinde ödeyecek. Böylece giden oyuncular, gelen oyuncuların bonservis bedellerini karşılamış oldu.

Spor Toto Muhteşem Lig’de transfer tescil periyodu 8 Eylül’de sona erecek. Bordo-mavili kulübün, gelmesi mümkün oyuncuların yanı sıra gidecek olan oyunculara yönelik de çalışmalarını transferin son gününe kadar sürdürmesi bekleniyor.