Son dakika haberi! Açıklama geldi: Instagram çöktü mü? 4 Ekim 2021 İnstagram ne zaman düzelecek? İnstagram neden çöktü?

Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalara erişim problemi yaşanıyor. Birçok kullanıcı Instagram ve WhatsApp uygulamalarına 18:30 sularında giriş yaparken erişim problemi yaşadı. Kullanıcıların karşılaştığı problemlerin başında akış yenilenemedi, internet bağlantınızı kontrol edin ve 5xx server error yer alıyor. 

İLK AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, ”WhatsApp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” açıklamasını yaptı. 

FACEBOOK’TAN İLK AÇIKLAMA

Twitter üzerinden açıklama yayımlayan Facebook, “Yaşanan sorunun farkındayız, en kısa sürede her şeyi normale döndürmek için çalışıyoruz.” cümlelerinden oluşan bir paylaşım yaptı.

We’re aware that some people are having trouble accessing our apps and products. We’re working to get things back to normal as quickly as possible, and we apologize for any inconvenience.

— Facebook (@Facebook) October 4, 2021

5XX Server Hatası nedir?

WhatsApp’tan açıklama geldi WhatsApp’tan yapılan ilk açıklamada, ”Konuyla ilgili WhatsApp’tan yapılan açıklamada, “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler” denildi.

We’re aware that some people are experiencing issues with WhatsApp at the moment. We’re working to get things back to normal and will send an update here as soon as possible.

Thanks for your patience!

— WhatsApp (@WhatsApp) October 4, 2021