Şanlıurfa’da Çocuğa İstismar İddiası: İş Yerleri Taşlandı, Yüzlerce Kişi Sokağa Çıktı

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki bir erkek çocuğun istismara uğradığı iddia edildi. Bu iddia üzerine yüzlerce kişi sokağa çıktı, Suriyelilere ait dükkanların camları kırıldı.

Sokaklara dökülen yurttaş, ”Hak-hukuk adalet” sloganlarıyla iktidarı protesto etti.

Şanlıurfa’da bir işyerinde çırak olarak çalışan 10 yaşındaki erkek çocuğunun defalarca istismara uğradığı doktor kontrolünde ortaya çıktı.

Urfanews’in haberine göre, önceki gün işten eve geldiği sırada durumunun iyi olmadığı fark edilen çocuğun, ailesi tarafından ilçedeki hastaneye götürüldü. Fethi K. tarafından istismara maruz bırakıldığı söyleyen çocuk, detaylı bir şekilde muayene edildi. 19 yaşındaki yabancı uyruklu şahıs gözaltına alınırken, adli tıp raporunda 10 yaşındaki erkek çocuğun defalarca cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

Dün tutuklanan Fethi K. cezaevine gönderildi. Olayın ortaya çıkmasıyla ilçedeki yabancı uyrukluların iş yerlerine taş ve sopalarla saldırı düzenlendi.

İş yerlerinin camları kırıldı. Öfkesini alamayan grup, Şanlıurfa-Adıyaman karayolunu trafiğe kapattı. Kalabalığı yolu açması için uyaran polis, daha sonra tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Polis ile göstericiler arasında da gerginlik yaşandı.

Polis, ilçenin birçok noktasında güvenlik önlemleri aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx