Samsung hızlı şarj teknolojisinde pek bir değişim yapmayacak

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere bazı modellerde 120W hızlı şarj teknolojisi destekleniyor. Bu da telefonların dakikalar içerisinde şarj olacağı anlamını taşıyor. Peki Samsung cephesinde işler nasıl?

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S22 ailesinin hızlı şarj detayları sızdırıldı. Edinilen bilgiye göre S22 modelinde 25W hızlı şarj desteği sunulacak. S22+ ve S22 Ultra modellerinde ise 45W’lık hızlı şarj teknolojisinin kullanılması bekleniyor.

Elbette bunların şimdilik söylenti aşamasında olduğunu unutmamak gerekli. Fakat bu değerler gerçekse Samsung’un hayal kırıklığı yaratacağını söyleyebiliriz. Keza Çinli rakipleri orta segment cihazlarda 60W ve üzeri hızlı şarj teknolojileri sunarken, Samsung’un üst segmentte dahi 45W hızlı şarj teknolojisi sunması pek de kabul edilebilir bir durum değil.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Apple’da da aynı sorun mevcut. Yani hızlı şarj olayı çok fazla yaygın değil. Fakat Apple fanlarının bu durumu çok da umursadığını söyleyemeyiz.