Redmi Note 11’in özellikleri büyük ölçüde belli oldu

Sızdırılan bilgilere göre Xiaomi Redmi Note 11 kaput altında MediaTek tarafından üretilen Dimensity 810 ile çalışacak. Bu yonga setine minimum 6GB’lık RAM’in eşlik etmesi bekleniyor. Çinli üretici dileyen müşterileri için 8GB’lık ikinci bir tercih daha sunacak.

Dahili depolama tarafında ise tek bir seçenek bulunacak. Hem 6GB, hem de 8GB’lık modelde 128GB dahili depolama alanı bulunacak.

Delikli ekran tasarımıyla gelmesi beklenen telefonda 120Hz ekran tazeleme hızına sahip bir LCD panel kullanılacak. Pro model ile normal Note 11 arasındaki en büyük farkın da ekran tarafında olması bekleniyor. Bir modelde OLED ekran kullanılırken diğerinde LCD ekran kullanılacak.

Pil tarafına geçtiğimizde 5000 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir batarya ile karşılaşıyoruz. Bu batarya 33W hızlı şarj teknolojisi ile desteklenmiş. 33W hızlı şarj teknolojisinin orta segmentte yer alan bir model için yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun arka yüzündeki kamera modülüne 50 MP’lik ana kamera öncülük edecek. Ön yüzde ise 13MP’lik selfie kamerası bulunacak. Telefonun diğer özellikleri ve fiyatına ilişkin detaylar muhtemelen önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır.