Razer bir dizi yeni aksesuarı tanıttı

Web kamerası, Kiyo X USB Webcam takma adını taşırken, yakalama kartına Ripsaw X adı verildi. İki ürün, halihazırda mevcut Razer cihazlarının daha ucuz teklifleridir. Örneğin, Kiyo X, yerleşik bir ışık halkasına sahip Kiyo web kamerasının daha ucuz bir versiyonudur; Ripsaw X ise 60 fps kapasiteli Ripsaw HD yakalama kartının kısaltılmış bir versiyonu.

Web kamerası 1080p 30fps ve 720p 60fps kare hızlarını destekler. Ayrıca görüntüyü keskin tutmayı amaçlayan bir otomatik odaklama özelliği ile birlikte gelir. Kamera, monitörün parlaklığını bir aydınlatma kaynağı olarak işlev görecek şekilde ayarlayabileceğiniz Razer Virtual Ring Light uygulaması aracılığıyla çalıştırılabilir.

Ripsaw X yakalama kartı, 4K’da saniyede 30 kareye kadar çekim yapabilir. Cihaz ayrıca HDMI 2.0 ve USB 3.0 bağlantısı aracılığıyla “sıfıra yakın gecikme” sunacak şekilde lanse ediliyor. Yakalama kartı, kamerayı güçlü bir web kamerasına dönüştürmek veya bir konsoldan oyun yakalamak için bir HDMI çıkış paketleme kamerasına bağlanabilir.

Fiyata gelince, Kiyo X web kamerası 79,99 $’a perakende satış yapacak, Ripsaw X yakalama kartı ise 139,99 $ fiyat etiketi taşıyor. İki ürün de Razer’ın web sitesinde satışta.