Rafael Nadal ile Taylor Fritz çabası nefes kesti! İnsanüstü performans

Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Rafael Nadal ile Taylor Fritz ortasında 4 saat 20 dakika süren ve ‘Tie-break’ ile sonuçlanan çeyrek final uğraşı nefesleri kesti. Rafael Nadal, insanüstü bir çaba örneği göstererek ayakta alkışlandı.

İngiltere’nin Başşehri Londra’da düzenlenen dönemin üçüncü Grand Slam’i Wimbledon Tenis Turnuvası, uzun müddet unutulmayacak bir maça sahne oldu. İspanyol tenisçi Rafael Nadal ile ABD’li raket Taylor Fritz ortasındaki çeyrek final gayreti 4 saat 20 dakika sürdü. Rafael Nadal, geriye düştüğü, üç setine sakat sakat devam ettiği maçı ‘Ti-break’ sonrası 3-2 kazanmayı başardı.

Kaybettiği birinci setin akabinde ikinci setin başında Rafael Nadal’ın vuruşları değişti. 36 yaşındaki İspanyol tenisçi, ikinci setin ortasında sıhhat molası almak zorunda kaldı. Maçı izleyen babasının yanına gelerek “Kortta yığılmamak için istersen devam etme” formundaki ikazına karşın oyuna dönen Rafael Nadal, acı içinde oynadığı maçta inanılmaz bir zafere imza attı.

Bu süper maçı tribünden takip eden seyirciler, insanüstü bir uğraş örneği gösteren Rafael Nadal’ı uzun müddet ayakta alkışladılar.

“BİR ORTA MAÇI BİTİREMEYECEĞİMİ SANDIM”

Maçın akabinde sakatlığı ile ilgili açıklama yapan Rafael Nadal “Şu anda karın kaslarımda yanlışsız giymeyen bir şeyler var. Olağandan farklı servisler kullanmak zorunda kaldım. Acıma karşın oyunda kalmak için bir tahlil zorundaydım. Bir orta maçı bitiremeyeceğimi sandım. Lakin seyircinin ve kortun bana verdiği güç sayesinde bir yol bulabildim” dedi.

Karşılaşmayı nasıl tamamladığını bilmediğini belirten Rafael Nadal “Açıkçası bu türlü bir seyirci karşısında oynamak beni her vakit keyifli etmiştir. Benim için güç bir öğlenden sonra oldu. Âlâ bir dönem geçiren, güçlü bir rakibe karşı oynadım. Yarı final gördüğüm için çok mutluyum” tabirlerini kullandı.

36 yaşındaki Nadal, mesleğinin 23. Grand Slam şampiyonluğu için uğraş ediyor.