Python en popüler programlama dili haline geldi

Genel olarak değerlendirildiğinde geleceğin teknolojilerini bu programlama dili yaratıyor demek yanlış olmaz.

Elbette sadece yapay zeka ve makine öğrenimi için tercih edilmiyor. Aynı zamanda web, akıllı telefonlar ve nesnelerin interneti gibi birçok teknolojide yine python büyük bir öneme sahip. İşte tüm bu nedenlerden dolayı her geçen gün popülerliği daha fazla artış gösteriyor. Şimdi ise dünyanın en popüler yazılım dili haline geldi.

Veri bilimi ve makine öğrenimi için kusursuz bir ortam sağlayan Python aynı zamanda geliştiricilerin desteğini aldı. Linux işletim sistemi üzerinde kusursuz bir şekilde çalışabilen bu dil mobil cihazlarda daha fazla kullanım alanı buluyor.

Tiobe isimli bir platform düzenli olarak programlama dillerini popülerlik sıralamasına göre listeliyor. Bugüne kadar genellikle Java ve C gibi diller zirvede yerini aldı. Ancak ilk defa python onları aşağı indirmeyi başardı. Python programlama dili artık dünyanın en popüler dili olarak biliniyor.

C++, C# ve JavaScript yine en fazla tercih edilen diller arasında yer alıyor. Tüm bu diller özellikle Python karşısında ne yazık ki pek tutunamıyor.