OnePlus 9 RT tüm hatlarıyla tanıtıldı

Nitekim geçtiğimiz gün OnePlus yeni üst segment cihazı 9 RT’Yi resmi olarak tanıttı. OnePlus 9 RT aynı sızdırılan bilgilerde olduğu gibi üst seviye özellikler ve uygun bir fiyat etiketiyle karşımıza çıktı.

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 yonga setinden güç alan yeni OPnePlus modelinde 12GB RAM bulunuyor. Tabi ki dileyenler için 8GB RAM’e sahip daha düşük bir versiyon da mevcut. Dahili depolama tarafında da yine 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı opsiyona sahibiz.

120Hz tazeleme hızına sahip bir ekranla gelen telefonda AMOLED panel tercih edilmiş. Telefonun arka yüzünde ise dikdörtgen şeklinde konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü bulunuyor. Burada 50 MP’lik ana kamera dikkat çekiyor.

4500 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir batarya ile gelen OnePlus 9 RT’de 65W hızlı şarj desteği de mevcut. Bu sayede telefonu çok kısa bir süre içerisinde şarj edebiliyorsunuz. 19 Ekim’de satışına başlanacak olan telefon ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Telefonun daha sonrasında Avrupa pazarında da boy göstermesi bekleniyor.