Nilüfer Müzik Şenliği için geri sayım başladı

Müziğin değerli isimlerini konuk etmeye hazırlanan Nilüfer Belediyesi’nin “Dünyayı sev, geyiği öp, şenliğe gel” sloganıyla düzenlediği Nilüfer Müzik Şenliği programının bir kısmı dün akşam Beyoğlu Madam Niça’nın mesken sahipliğinde düzenlenen basın lansmanında duyuruldu. Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, aktiflikte yaptığı konuşmada şenlik sahnesinde yer alacak birinci isimleri açıkladı ve şenliğin ayrıntılarını paylaştı. Konuşmanın akabinde sahneye çıkan Yüksek Sadakat ve Sena Şener küçük bir konser verdiler.

“Sanat alanındaki çalışmalarımızı özgür düşünen, yeni bakış açılarını kendi içine alan ve alternatif üretimlere yer vermeye çalışan bir çizgi üzerinde sürdürüyoruz” diyen Fazilet, “Bugün müziğin uygunlaştırıcı gücüne her zamankinden daha fazla muhtaçlığımız var. Müziğin bile engellendiği, konserlerin iptal edildiği bir vakitte, biz tabiatın içinde el ele verip müzikle arınmak, güzelleşmek ve tekrar bir ortada olmanın tadını çıkarmak için yola çıktık” diyor. Ayrıyeten, “Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen gençleri buluşturan şenlik, iştirakçilerine yalnızca cümbüş vaat etmekle kalmıyor, Nilüfer’de bu yılı “İklim Yılı” ilan ettiğimiz için şenlik kapsamında iklim krizi konusunda farkındalık yaratacak ayrıntıları da görmek mümkün olacak” diyor.

Önümüzdeki günlerde şenlikte yer alacak isimlerin tamamı açıklanacak. Balat Atatürk Ormanı’nda 2-3-4 Eylül’de düzenlenecek şenlikte açıklanan birinci isimler: Mor ve Ötesi, Ceza, The Blaze, Melike Şahin, Köfn, Şena Şener, Ozbi, Jakuzi, No Land…

Daha basın lansmanı bitmeden satışa sunulan biletlerin tükenmek üzere olduğu bilgisi ise herkesi memnun etti.

200 bin metrekarelik dev şenlik alanında, müzikseverleri Bursa’da buluşturacak şenlik alanına iştirakçiler fiyatsız servislerle gidilebilecek.

Hazırlanan kamp alanında isteyenlerin, çadır kurup konaklayabileceği Nilüfer Müzik Festivali’ne girişler 2 Eylül Cuma günü başlayacak. Kamp alanında gece, stant -up şovlarıyla devam edecek.