Muharrir Işıl Gence’den dişil ve eril gücün ‘DNA’sı

Yazar Işıl Gence, dişil ve eril gücün DNA’sını çıkardığı “Kadın Su Üzeredir Akar Erkek Ateş Üzeredir Yakar” isimli kitabında, mutluluğun lakin dişil ve eril güçlerin karakteristik özellikleriyle tanımlanabileceğine dikkat çekiyor.

Kadın ve erkeklerin motivasyon kaynakları ortasındaki farklılıklara değinerek her iki cinsin sevgi ile kurduğu farklı köprüleri, bağlantı lisanını, “Seni seviyorum” cümlesinin farklı söz ediliş biçimlerini örnekleriyle anlatıyor. Dişil ve eril enerjiyi tek bir cinsin monopolünden çıkararak derinlikli olarak işleyen muharrir, kitabına eklediği meditasyonlar aracılığıyla bayan erkek bağlantılarına uygulamalı olarak rehberlik ediyor.

Yazar Işıl Gence

KADIN ERKEK MÜNASEBETLERİNE REHBERLİK EDİYOR

Kitabında dişil ve eril güçlerin karakteristik özelliklerinin yaşama, bayan erkek münasebetlerine kazandırdıklarını anlattığını belirten Işıl Gence, “Kitabımda günümüzde derinlikten uzak cümlelerle tanımlanan ve sadece bayana ya da erkeğe mal edilen dişil ve eril güç hakkında bilinen yanlışları da ortaya çıkarıyorum.

Dişil güç yaratıcı, akışta, kabulde, teslimiyet içinde, anın tadını çıkartan ve anla birlikte akan, kalbi ve sezgileri temsil eden, alımlı, şefkatli, bilgelik dolu olan ve şifayı içinde barındıran durağan ve içine alıp şifalandıran bir güçtür.

Eril güç ise anda mevcut olan, ilerleyen, tahlil yaratan, odaklanan, risk alan, rekabet eden, mantığı temsil eden, güçlü olmasına karşın merhametli ve bereketli bir güçtür.

Dişil güç hayattan alırken, eril güç de yaşama veriyor. Bu alışverişi istikrarlı olarak sürdürmenin yolu ise cinsiyet ayırt etmeksizin her iki güç çeşidine sahip olmaktan geçiyor. Okuyucularıma dişil ve eril güç istikrarını sağlamanın yollarını göstererek onların münasebetlerine rehberlik ediyorum” tabirlerinde bulundu.

İLİŞKİLERDE PUZZLE’IN EKSİK KALAN MODÜLLERİNİ TAMAMLIYOR

Kitabında bayan yahut erkek fark etmeksizin her insanın kendisinin yaratıcısı ve şifacısı olduğunu belirten Işıl Gence, “Büyük anneannem Nesie’nin hayatından esinlenerek kaleme aldığım kitabımda bayan ve erkeğe hem kendi içinde hem de birlikte bir bütün olabilmenin yol haritasını sunuyorum.

Dijital teknolojilerle desteklediğim kitabımda, sağ ve sol beynin nasıl çalıştığından dişil ve eril enerjiyi nasıl dengeleyebileceğimize ve bütünleştirebileceğimize dair bütün kodların şifresini veriyorum. Böylelikle alakalarda puzzle’ın modüllerini tamamlıyorum.

Türkiye’de bir unsur imza atarak Spotify işbirliğinde 26 meditasyonu tek bir kitapta buluşturdum. Kitabımda değindiğim farklı mevzulara eklediğim meditasyonlarla QR kod ile ulaşan okuyucular, ‘Kadın ne söyler, erkek ne anlar?’, ‘İlişkide irtibat kapısını açan yanlışsız sorular nelerdir?’, ‘Korkularımızı meditasyonlarla nasıl dönüştürebiliriz?’ üzere soruların karşılıklarını bularak dişil ve eril güç istikrarını yakalayabiliyor” diye belirtti.

SEMİNERLERİNDEN İZLER TAŞIYOR

Yazar Işıl Gence, kitabında yaklaşık 10 yıldır gerçekleştirdiği Dişilik Sanatı Seminerleri’nin küçük bir özetini sunuyor. Seminerleriyle yüzlerce bayanın dişil ve eril güç istikrarı kurarak sağlıklı alaka sürdürmesine taraf veren Işıl Gence, böylelikle her iki güç çeşidine yönelik farkındalığı artırdığını belirtiyor.

Seminerlerden elde ettiği tecrübenin yeni yapıtına başucu kitabı unvanı kazandırdığını söyleyen Muharrir Işıl Gence, “Seminerlerimde dişil ve eril gücün hayatımıza kattıklarını örnekleriyle sunarak keyifli bir münasebetin çerçevesini çizdim.

Özellikle bayanları hedeflediğim seminerlerimde anlattıklarımı buluşturduğum kitabıma, erkekler için de güç istikrarı sağlamanın şifrelerini ekledim. Böylelikle erkekleri de eril gücün şifa veren, ömrü uygunlaştıran tarafıyla tanıştırıyorum.

Okuyucular kitabımda yer alan dişil-eril testi ile hangi gücün daha baskın olduğuna dair bilimsel bilgi edinerek eksiklerini tamamlayabiliyor” dedi.

PRATİK MÜRACAAT KAYNAĞI

Yazar Işıl Gence, kitabında dişil ve eril gücün cinsiyetsiz tarafına dikkat çekerek her bayanın kendi içinde eril gücü olduğu üzere, her erkeğin de dişil gücü olduğunu örnekleriyle anlatıyor.

Kitabının akıcı anlatım lisanı ve kurgusuyla okuyuculara gündelik hayatta aradıkları bilgiyi bulabilecekleri pratik bir müracaat kaynağı sunduğuna değinen Işıl Gence, “Dişil güç Toprak Ana’yı, ay ve döngülerini, geceyi, mevsimlerden kışı, yuvarlak yüzeyleri ve biçimleri, esnekliği ve sağ beyni temsil ediyor.

Toprak Ana üzere besleyen, var eden, ömür veren, çoğaltan bir o kadar da ay üzere ışık alan, hisler üzere değişken lakin karanlıkta bile parlayan, ışık saçan bir güç. Eril güç ise gökyüzünü, güneşi, mevsimlerden yazı, sabitliği ve sol beyni temsil ediyor. Birebir güneş üzere her vakit sıcaklığı ile var olan, ışığı veren, içimizi ısıtan, inanç ve cüret veren, koruyup kollayan bir güç.

Kitabında kadim öğretilerde, tabiatta, vücudun güç merkezlerinde ve bilinçaltında konumlanan dişil ve eril gücün alakalarda yarattığı kusursuz istikrara dikkat çekiyorum” diye ekledi.