Meme ve Metaverse Coin Patlaması: Bu 11’i Uçuyor!

Bitcoin (BTC), volatilitenin Pazartesi gününden önce hala piyasayı tüketebileceğine dair uyarılar arasında hafta sonu 21.000 dolara odaklandı. Bitcoin (BTC) yüzde 0.9 oranında yükseliş yaşarken en büyük altcoin’ler de ciddi kazançlar elde etmedi. Bu sırada 8 metaverse coin ve 3 meme coin, Pazar günkü yükselişleriyle dikkat çekti. İşte detaylar…

8 metaverse coin projesinin fiyatı yükseldi

Metaverse coin alanında en çok yükselen coin, Yield Guild Games (YGG) oldu. YGG, yüzde 27.1 oranında değer kazandı. Öte yandan Wilder World (WILD) yüzde 22.1 oranında yükseldi. Wilder World, dün attığı bir tweet’te, yeni bir koleksiyonun piyasalara düşeceğinin haberini verdi. Proje, tweet’inde aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Geri sayım başlıyor! Yeni bir Wilder endüstrisi ve Genesis NFT koleksiyonu 12 Temmuz’da doğacak.

NFT ve Blockchain odaklı ve Eylül 2021’de piyasaya sürülen The HUSL (HUSL) yüzde 18.8, DefiVille Island (ISLA) yüzde 18.5 artış yaşadı. Defiville, topluluğa ait deneysel bir metaverse’dir. Başlangıçta oyunlaştırılmış bir yield farming deneyimi olarak başlayan bu alan, hızla müzisyenler, yaratıcılar ve geliştiriciler için deneysel bir alan haline geldi. StarLink (STARL) yüzde 18.09 arttı.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere STARL Metaverse, Wyrmbite Studios tarafından uyarlanan ve geliştirilen ilk oyun Warp Nexus ile bir launchpad görevi görüyor. Warp Nexus, geniş bir uzay keşfi ve oyna-kazan uzay MMO oyunudur. Kullanıcılar, uzay gemisi inşa etmek ve modifiye etmek için STARL tokenını kullanıyor. Görevler boyunca rehberlik etmek veya savaşmak için diğer pilotları işe alıyor.

Öte yandan SENSO (SENSO) yüzde 17.1 sıçradı. SENSO tokenı, insanların birbirleriyle etkileşim kurma şeklini yeniden düşünmeyi ve sanatı deneyimlemeyi amaçlayan bir sosyal VR platformu olan Sensorium Galaxy’nin para birimidir. Son olarak UFO Gaming (UFO) yüzde 15.8, Spheroid Universe (SPH) yüzde 14.9 değer kazandı.

3 meme coin’in değeri arttı

Meme coin’ler ise bugün göreceli olarak daha sessiz duruyor. Son 24 saatte yalnızca 3 meme coin, yükselişiyle dikkat çekti. Bunların başında yüzde 35.2 ile Poodl (POODL) geliyor. BSC tabanlı ve deflasyonist bir kripto para birimi olarak tanımlanan POODL, geçtiğimiz gün yeni bir ortaklık duyurdu. Yükselişinin arkasında da bu gelişme olabilir. POODL, Tofu NFT ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Tofu NFT, GameFi ve koleksiyon ürünlerine odaklı bir NFT pazaryeridir.

Ardından ElonDoge.io (EDOGE) yüzde 20’lik yükseliş, Shibaken Finance (SHIBAKEN) yüzde 11.4 artış sergiliyor.