Kripto para savaşları: Logarithmic Finance (LOG), Ethereum (ETH), and Solana (SOL)

Kripto para teknolojisi yaygınlaşmaya devam ediyor. Özellikle artan yatırım fırsatları, yediden yetmişe herkesin bu alana ilgi duymasına neden oluyor. Ancak bu işe yeni giren biriyseniz, kripto para piyasasının büyüklüğü ve yatırım yapabilecek varlığın sayısı kafanızı karıştırabilir.

Bildiğiniz üzere Bitcoin (BTC), dünyanın en popüler kripto para birimi ve pazarın mutlak hakimi. Yine de Ethereum (ETH), Solano (SOL) ve Logarithmic Finance (LOG) gibi diğer birimler, karlılık ve pazarı domine etme potansiyelleri ile öne çıkıyor. İşte ayrıntılar…

Logarithmic Finance (LOG) nedir?

Özellikle birlikte çalışabilirlik sorununa değinmesiyle ön plana çıkan Logarithmic Finance (LOG), merkezi olmayan finans çağını başlatmayı umuyor. Henüz erken aşamadaki yatırımcıları bir araya getirmeyi planlayan bu seviye-III ticaret protokolü, her geçen gün daha fazla blockchain ağında kendine yer buluyor.

Bunlar; Binance Smart Chain (BSC), Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Tezos (XTZ), Ethereum (ETH), ve Polygon (MATIC) ağları. Logarithmic Finance, tüm kullanıcıları için bir ekosistem inşa etmeyi, komisyon ücretlerini yüzde 80 azaltmayı ve LOG token sahipleri için NFT alım-satım imkanları sunmayı planlıyor.

Temmuz 2021’de toplam piyasa hacmi 100 milyar dolara yaklaşan LOG, DeFi için sınırsız olasılık imkanı sunuyor. Ayrıca sistem sade bir kullanıcı arayüzü oluşturarak, kötü hazırlanmış sözleşmelerin üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen Logarithmic Finance (LOG), yatırımcılar için heyecan verici bir deneyim vaat ediyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum, Kanadalı yazılımcı Vitalik Buterin tarafından geliştirilen bir blockchain sistemidir. Güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini kullanır. Daha çok yeni yazılımlar oluşturmak amacıyla tasarlanan bu coin, çeşitli coinler üretmenize de olanak sağlar.

Kısa süre sonra 3.582 dolara ulaştıktan sonra gerilemeye başlayan Ethereum (ETH), 3.000 dolar seviyesine kadar düştü. Ancak, bu durum ETH‘nin sahip olduğu potansiyeli değiştirmedi. Hala 3.000 dolar direnç seviyesine sahip olan kripto para birimi, yatırımcılar için bir fırsat kapısı olarak görülüyor.

Solana (SOL)

Son dönemlerde sıkça gündeme gelen popüler altcoin Solana (SOL), yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Son olarak 136 dolara ulaşarak, oldukça iyi bir çıkış yakaladı. Her ne kadar son zamanlarda fiyatı yüzde 7’nin üzerinde düşse de tekrar 100 doların üzerinde kalmayı başardı. Yine de bu her şeyin iyi olduğu anlamına gelmiyor.

ADA ve ETH’den farklı olarak SOL, artan ilgiye rağmen zayıflıyor. Bu nedenle olası düşüş trendini göz ardı etmemek gerekiyor. Yine de yatırımcıların piyasayı izlemesi ve kendi kararlarını vermesi gerekiyor.