Kripto para piyasasındaki dengeler tekrardan yeşile döndü

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Mayıs ayında pek çok kripto parada önemli ATH’ler yaşanmıştı. Bu dönemde BTC de 64 bin doların üzerine çıkarak kendi rekorunu kırmıştı.

Fakat Mayıs ayının ortalarına doğru başlayan düşüş trendi tüm kripto paraları etkiledi. Bu bağlamda Bitcoin’in değeri de 32 bin dolara kadar düştü. Sadece BTC değil ETH, ADA, BNB gibi popüler kripto varlıklar da yarı yarıya değer kaybetti.

Haziran sonunda başlayan toparlanma ile birlikte BTC başta olmak üzere pek çok kripto varlık önemli oranda değer kazandı.

Geçtiğimiz gün Bitcoin çok uzun bir sürenin ardından tekrardan 60 bin dolar seviyesini görerek önemli bir barajı geride bıraktı. Şimdi BTC için kritik direnç noktası ise 64 bin dolar. Eğer BTC bu seviyeyi de aşarsa yaklaşık olarak 5 aylık bir aranın ardından rekor tazelemiş olacak.

BTC’nin rekor tazelemesine az bir limit kaldı. Keza gün içerisinde 61.5 bin doları gördük. Belki de bu yazı yayına girdiğinde BTC yeni bir rekora imza atmış olacak. Bekleyip göreceğiz. Bu arada dip not olarak belirtelim. Yatırım tavsiyesi değildir.