İsrail Başbakanı Lapid’den Erdoğan’a: F.Bahçe ile berbat anılarımız var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FIFA Lideri Gianni Infantino’yu kabul etti.

Erdoğan’a Katar’da yapılacak FIFA 2022 Dünya Kupası resmi topunu ikram eden Infantino, bu toptan yalnızca bir tane üretildiğini söyledi. Topu alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başka yok yani. Üzerinde Recep Tayyip Erdoğan yazıyor.” diyerek yazıyı kameralara gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Katar’a gidecek

Topla baş vuruşu gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Infantino’nun sorusu üzerine Dünya Kupası’nın oynanacağı Katar’a gideceğini söyledi.

Infantino’nun “Orada oynarsınız da” demesi üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nasıl oynayacağız ki sen oynayacak mısın? Sen oynarsan ben de oynarım. Ona nazaran hazırlıklı geleyim.” cevabını verdi.

Gianni Infantino’nun “Tabii ki, tıpkı takımdayız” karşılığı üzerine Erdoğan, “Temim’de (Katar Buyruğu Pir Temim Bin Hamed Al Sani) oynayacak mı?” dedi. Infantino’nun bunun üzerine, “O tenis oynuyor ancak o sorun değil.” demesi gülüşmelere neden oldu.


İsrail Başbakanı Lapid: Fenerbahçe ile makûs anılarımız var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FIFA Lideri İnfantino’nun görüşmeden ayrıldığı sırada İsrail Başbakanı Yair Lapid’in gelmesi üzerine İnfantino ve Lapid’i tanıştırdı.

Bu sırada yapılan futbol sohbetinde Lapid, Türkiye’nin güzel futbol kadroları olduğunu söyleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tuttuğu kadrosu sordu. Erdoğan, “Bir numara ulusal takım” karşılığını verdi.

Lapid, “İsrail’in Fenerbahçe ile berbat anıları var, zira bizi daima yeniyorlardı.” sözünü kullanırken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir devir Fenerbahçe’de forma giyen İsrailli futbolcu Haim Revivo’yu hatırlatarak, “Revivo çok yeterli bir oyuncuydu.” dedi.