iPhone SE3 uygun fiyatlı IPS LCD ekran kullanacak

Peki SE modelinde ne gibi özellikler olacak. Malum şimdiye kadar SE hakkında pek çok sızıntı gerçekleşti. Bazı iddialara göre yeni SE modeli XR tarzında bir tasarımla gelecek. Bazı iddialara göreyse Apple tasarım tarafında bir değişiklik yapmayacak.

Yani yine iPhone 8 tarzında bir tasarım benimsenecek ve sadece teknik tarafta güncellemeler yapılacak. 5G destekli yonga seti gibi.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde yeni bir rapor daha ortaya çıktı. iPhone SE 3 hakkındaki yeni rapora göre Apple uygun fiyatlı modelinde IPS LCD ekran kullanacak. Böylece telefonun maliyeti de düşürülmüş olacak.

Malum şu anda satışta olan tüm iPhone modellerinde OLED ekran kullanılıyor. Dolayısıyla IPS LCD ekranın tercih edilmesi maliyeti ciddi anlamda düşürecektir. Elbette bu fiyatın ABD ya da Avrupa’ya düşük olacağını da söylemek gerekiyor. Malum ülkemizde şu sıralar döviz kurları yüksek. Bunun yanı sıra vergiler de hayli fazla. Böyle bir tabloda SE3’ün ucuz bir etiketle ülkemizde satışa sunulması pek beklenmiyor.

Dalaman escort