Güvenlik ihlalinde hiçbir Twitch şifresi açığa çıkmadı

Şirket, daha önce de tam kredi kartı numaralarını saklamadığını belirtmişti. Twitch, açığa çıkan dosyalardaki bilgileri inceledikten sonra, ihlalin “kullanıcıların yalnızca küçük bir bölümünü etkilediğini ve müşteri etkisinin minimum olduğunu” duyurdu. Sızan bilgiler çoğunlukla kaynak kod deposu belgelerini ve yayıncılar için ödeme ayrıntılarının bir alt kümesini içeriyordu.

Twitch’den daha önce bir yapılandırma değişikliği hatası nedeniyle birinin sunucularına erişebildiği açıklaması gelmişti. Sorunu çözdü ve sistemlerini desteklemek için önlemler aldı. Şirket, kullanıcıların içini rahatlatmak için “Verilerinizi koruma sorumluluğumuzu çok ciddiye alıyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

“Hizmetimizi daha da güvence altına almak için adımlar attık ve topluluğumuzdan özür diliyoruz.” ifadelerine yer verildi. Son dönemlerde internette kullanıcıların en çok önem verdikleri konu güvenlik ihlalleri ve kullanıcı gizliliği. Bu sebeple Twitch gibi büyük bir şirkette ortaya çıkan veri ihlali problemi büyük tepki topladı. Şirket konuyu toparlamak için elinden geleni yapıyor ancak bazı kullanıcıların güveni kırılmış durumda diyebiliriz.