Güvenliği elden bırakmayan akıllı çocuk saati

TCL Movetime MT42, 14.8mm kalınlıkta ve 57 gram ağırlıkta. Kasa boyutundan kullanılan kayış tipine ve hafiflik detayına kadar çocukların rahatlıkla kullanabileceği bir ürün. Tabii ki çocuklar, sürekli hareket halinde olmayı, oyun oynamayı ve arkadaşlarıyla keyifli vakitler geçirmeyi sever. Bu sebeple de ürünlerin sağlam olması, uzun ömürlü kullanım için önemlidir. MT42, veliler olarak içinizi rahat ettirecektir. Cihazın IP65 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası da bulunduğunu belirtelim.

Ürünle ilk karşılaştığımızda dikkatimizi çeken detay, büyük bir ekrana sahip olması. Bu sayede hem daha iyi görüntüleme hem de minik arkadaşlarımızın daha rahat kullanabilmeleri mümkün oluyor. Dokunuşlara iyi cevaplar veriyor. 1.54 inç değerdeki LCD ekran, dış mekân kullanımlarında da iyi bir görüntüleme kalitesine sahip, ki bu sayede özellikle çocuğunuz dış mekândayken endişelenmiyorsunuz.

Tabii saatin yan taraflarında bulunan fiziksel tuşları da unutmamak gerekli. Örneğin, güç tuşuna bir kez basıldığında, saat uykuya dalıyor ya da uykudaysa uyanıyor. Güç tuşuna bir kez basılı tutulduğunda ise, uygulamada belirlenen ana iletişim numaralarına erişiliyor.

Bir ebeveyn olarak mutlaka TCL’in Connect uygulamasını indirmeniz gerekiyor. TCL Connect uygulaması, size pek çok detay sunuyor. Saat üzerinden arama yapılacak numaraları kontrol edebilir, acil durumları takip edebilir, çocuğunuz için güvenli bölge oluşturabilirsiniz.

Örneğin güvenli bölge belirlediğinizde, çocuğunuz bu bölgenin dışına çıkarsa hemen haberiniz oluyor. Bir diğer örnek olarak, belli saat saat dilimlerinde cihazın otomatik açılması ve kapanmasını sağlayabilir ve bu sayede pil tasarrufu da elde edebilirsiniz.

Saatin kullanımı kolay bir arayüzü var. Kullanıcıların minik arkadaşlarımız olduğunu düşünürsek, bu güzel bir detay. Birkaç dokunuşla uygulamalar arasında gezinti yapılabilir, ayarlarda düzenlemeler yapılabilir, sesli ve görüntülü aramalar gerçekleştirilebilir. Fotoğraf ve video çekimi gibi özellikler de var. Ayrıca, eğlenceli molalar için oyunlar da bulunuyor.

Eğlence ve kullanılabilirliğin ön plana alınarak tasarlandığı MT42, 4.5G video arama özelliğine sahip. Bir düşünsenize, yalnızca mesajlaşma ve sesli arama değil, aynı zamanda görüntülü arama da gerçekleştirilebilir.  Ürünün ön kısmında 2MP değerde kamera yer alıyor. Minik arkadaşlarımızın da deneyimleri itibarıyla, hem ses hem de görüntü kalitesinin iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Saatin üzerinde 1 hoparlör ve 1 tane de mikrofon yer alıyor. Bu sayede sorunsuz iletişim gerçekleştirilebiliyor.

Tabii ki konu çocuklar olunca, “gerçek zamanlı takip” de önemli. Öyle ya, çocuğunuz okuldayken ya da oyun oynamak için dışarıya çıktığında, onu istediğiniz her an takip edebilmek istersiniz. Ürün, GPS özelliği sayesinde çocuklarınızı gerçek zamanlı olarak takip edebilmenize, o an nerede olduğunu öğrenmenize yardımcı oluyor.