Google, TikTok benzeri bir uygulamaya başlıyor

2020 yılında mobil Google arama motoru ile birlikte kısa video denemeleri yapılmıştı. Bu denemeler sayesinde birçok kişi kısa videolarla arama sonuçlarını gözden geçirebildi. Şimdi yeni bir uygulama daha başladı. Böylece masaüstünde de Google’ın bu özelliğini kullanmak mümkün oldu.

Kısa videolar denilince akıllara genelde ilk olarak TikTok geliyor. Özellikle son dönemlerde YouTube Shorts ve Instagram Reels gibi platformlarda da kısa videolar kullnılıyor. Ancak TikTok bu konuda adeta tekel haline geldi. Her ne kadar Instagram ve diğer platformlar tarafından da bazı yeni uygulamalar geliştirilse bile yine de TikTok kadar etkili olmadı.

Google muhtemelen TikTok plarformuna yer verecek. Ancak bunu sadece tek bir platform ile sınırlaması pek mantıklı olmaz. Büyük bir ihtimalle tüm uygulamaların kısa videolarına yer verecek gibi görünüyor. Google TikTok benzeri sistemi kurmak için tüm hazırlıkları tamamladı.

Arama sonuçlarının tamamında YouTube Shorts tercih etmeyecek gibi görünüyor. Böyle birşey yaparsa büyük ihtimalle tekelleşme davaları ile karşı karşıya kalacak.