Firefox, Android uygulamaları için güncelleme alacak

Firefox, kimlik bilgilerini saklamak için zaten Lockbox kullanıyordu, ancak sitelere veya uygulamalara erişmek, Google’ın Chrome’unda olduğu kadar kolay değildi. Güncelleme ile Android cihazınızda bir uygulama oluşturduğunuzda, yeni bir şifre ekleyip doğrudan tarayıcısına kaydedebileceksiniz. Daha sonra hem mobil hem de masaüstüne kaydetme olanağınız olacak.

Firefox ekibi, “ Twitter veya Instagram uygulamanız gibi herhangi bir çevrimiçi hesaba giriş yapmak için kolaylık sunuyoruz. Birden fazla cihazınız varsa, hepsinde şifreleri senkronize etmek için uygulamanın hesabını kullanabilirsiniz. Şirket ayrıca yüzünüzü ve parmak izlerinizi kullanarak hesaplara erişmenizi sağlayan biyometrik güvenliği de sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Mozilla, tüm bunları, Ekim Siber Güvenlik Farkındalık ayı ile tanıttı. Yeni özellikler, 5 Ekim 2021’de kullanıma sunulacak olan Firefox 93 güncellemesiyle birlikte gelecek. Şirket, Chrome ile rekabet etmeye çalışsa da Chrome açık ara daha çok kullanılan bir tarayıcı konumunda. Ancak şirket yine de elinden gelen tüm güncellemelerle platformunu geliştirmeye çalışıyor.