Facebook güvensiz bulundu

Geçtiğimiz günlerde Instagram başkanı Adam Mosseri, uygulamanın gençlerin zihinsel sağlığı üzerindeki etkilerinin “oldukça küçük” olduğunu ifade etmişti.

ABD Senatosu’na ifade veren Facebook Küresel Güvenlik Başkanı Antigone Davis şunları söyledi: “Platformumuzu daha iyi hale getirmek, kötüyü en aza indirmek ve iyiyi en üst düzeye çıkarmak ve proaktif olarak nerede geliştirebileceğimizi belirlemek için bu araştırmayı yapıyoruz. Platformlarımızın arkadaşlar ve aile ile anlamlı etkileşimler için bir yer olmasını istiyoruz ve insanlar kendilerini güvende hissetmezlerse bu hedefe ulaşamayız.”

Senato başkanı sordu; “Facebook’a nasıl güvenebiliriz?”

Ancak, tüketicinin korunması, ürün güvenliği ve veri güvenliği ile ilgili Senato ticaret, bilim ve ulaşım alt komitesine başkanlık eden Richard Blumenthal:

“Ürünlerinin büyümesini, çocuklarımızın iyiliği üzerinde seçtiğini biliyoruz” dedi.

“Ve artık onları korumak için harekete geçmenin savunulamaz bir suç olduğunu biliyoruz.

“Kendisini sorumlu tutamıyor ve beni rahatsız eden soru, biz, ebeveynler veya herhangi biri Facebook’a nasıl güvenebiliriz.” dedi.

Duruşmada Bayan Davis, komitenin sorularını tekrar tekrar yanıtlayamadı ilgili Facebook ekipleriyle görüşeceğini bildirdi.