Ethereum 13 bin dolar seviyesine kadar yükselebilir

Bu kripto para biriminin aylık trafiğine bakıldığında boğa sezonunun içinde olduğu görülüyor. Ayrıca göreceli güç endeksi bakımından değerlendirildiğinde yine cazip bir noktada olduğunu söyleyebiliriz. Kripto para birimi aşırı yükseliş duygularını nötralize etmek için yatay harekete geçmeye başladı.

Kripto para birimlerinde yaşanan değişim ile birlikte fiyatlarda çok sert yükseliş ve düşüşler gerçekleşti. Hatırlayacağınız üzere Bitcoin 64 bin dolar düzeyine kadar çıkmıştı. Şimdi ise yeniden 50 bin doları zorluyor. Bazıları onun yeniden 64 bin dolar seviyelerine kadar geleceğini düşünüyor.

Ethereum fiyatı Bitcoin ile ayrı düşünülemez. Eğer Bitcoin düşerse bu kripto para biriminde de yine ciddi bir düşüş yaşanabilir. Fibonacci düzeltme seviyesi sonrasında Ethereum için yaklaşık olarak 13 bin dolar seviyeleri pek sürpriz olmayacaktır. Eğer böyle bir şey yaşanırsa muhtemelen diğer kripto para birimlerinde de hızlıca yükseliş olacak.

Ethereum yeni güncellemeler ve kullanım oranının artması ile birlikte bu seviyeleri görme ihtimaline sahip. Analistler 2018 yılında gerçekleşen yüzde 500 fiyat rallisinin yeniden ortaya çıkmasını bekliyor.