Esenler Erokspor şampiyonluğunu kutladı

Esenler Erokspor Stadı’nda yaklaşık 5 bin taraftarın izlediği son hafta maçında Ağrı 1970 Spor’u 5-1 yenen Esenler Erokspor, dönemi 76 puanla şampiyon tamamladı.

Tarihinde birinci defa TFF 2. Lig’e yükselme başarısı gösteren Esenler Erokspor’un futbolcuları, karşılaşmanın sona ermesiyle saha içinde şampiyonluk coşkusu yaşadı.

Ekibin oyuncuları ve teknik heyeti, müsabakanın akabinde düzenlenen merasimle kupa ve madalyalarını aldı. Kupa ve madalyaları, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Servet Yardımcı, Esenler Belediye Lideri Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Erokspor Kulübü Lideri Zafer Topaloğlu takdim etti.

Müsabakanın akabinde açıklamada bulunan Esenler Erokspor Teknik Yöneticisi Mustafa Sarıgül, “Çok hoş bir his, sözlere sığdıramıyorum. Çocuklar, çok hoş bir kıssa yazdı. Çok hoş bir serüven yaşadık. Kuvvetli bir süreçten geçtik. Kendi seyircimiz önünde bu memnunluğu yaşamak çok hoş. Kulübümüz 3 yıldır play-off’larda eleniyordu. Şampiyonluk bize nasip oldu. Bundan sonraki gaye natürel ki bir sonraki lige çıkmak. Nizamı bozmazsak da bunun için uğraşmaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

Güç bir dönemi geride bıraktıklarını aktaran ekip kaptanı Ercüment Kafkasyalı ise “İyi ekiplerin olduğu bir gruptu. 9 puan geriden gelerek şampiyon olduk. Büyük uğraş verdik. Allah da nasip etti. Bu grup yıllardır play-off oynadı. Finallere kaldı. Daima liderliği kovaladık. Bir türlü olamadık. Bu sene şampiyonluk bize nasip oldu. Çok memnunuz. Arkadaşlarımız, hocalarımız, idaremiz çok büyük emek verdik. Bundan sonra TFF 2. Lig’de de durmadan devam etmeye çalışacağız. Erokspor inşallah hoş yerlere gelir. Hakikaten çok hoş bir kulüp.” diye konuştu.