Erdoğan ‘Gezi’yi amaç aldı: ‘Bunlar sürtük!’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin küme toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Ülkemizin önünü açan, ufkunu aydınlatan yasama çalışmalarına verdiğiniz katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. Samimi çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum. TBMM ne kadar verimli ve aktif çalışırsa ülkemiz amaçlarına o derece süratli yaklaşır.

TUSAŞ tesisini hizmete açtık, Konya-Karaman YHT’yi hizmete sunduk, organize sanayi bölgeleri eğitim merkezlerini hizmete açtık, Söke’de en büyük kağıt fabrikasını açtık, Giresun’da afet konutlarını teslim ettik, 1915 Çanakkale Köprüsü’nü hizmete sunduk, Tokat Havaalanı’nı açtık, Faselis Tüneli’ni açtık, İdlib’de ve öteki bölgelerde 100 bin briket meskenden tamamlananlarını açtık, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış merasiminin gururunu paylaştık.

İstanbul’un Fethi’nin 569. yıldönümü coşkusunu Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi muştusuyla ve 560 bin kişinin, resmi sayı veriyorum, iştirakiyle paylaştık

AYASOFYA’NIN AÇILMASI

Tarih fethettiğimiz her yerde itimadı, huzuru hakim kılmak için verdiğimiz çabanın şahididir. Bugün de bayrağımızı dalgalandırdığımız her yeri iyilik yurdu haline getirmenin çabasını veriyoruz. Ayasofya’yı 84 yıl sonra asli hüviyetine yine kavuşturarak fethin bağrında açılan yarayı Allah’a hamdolsun kapattık. Ayasofya, İstanbul’un kalbinde yükselen sancak olarak medeniyetimizdeki yerini tekrar almıştır.

Fatih’ten itibaren uzunca bir vakittir harap vaziyetteki İstanbul’un kısa vakitte büyüleyici bir hoşluğa büründürülmesi Avrupalılar’ın da ufkunu genişletmiştir. Rönesans’ın izini takip ettiğinizde kendinizi bu topraklarda bulursunuz

ATATÜRK HAVALİMANI’NIN MİLLET BAHÇESİ YAPILMASI

Ana muhalefet ‘Bunlar kaçkın, bunları buraya alamayız‘ diyor. ‘Geldiğimizde bunları geldikleri yere göndereceğiz‘ diyor. Aramızdaki fark bu, bunlar gayri uygar. İstanbul’a ne yapsak, hangi hizmeti getirsek borcumuzu ödeyemeyiz.

İsmini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi oalrak tescillediğimiz eser kentin bir vahası olarak insanımıza hizmet verecek. İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Atatürk Havalimanı ise kısmen bu vasfını sürdürüyor, sürdürecek. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı’nı kullanıyoruz. Havalimanı içindeki Acil Durum Hastanesi’ne yapılan uçuşlar da buradaki pistten gerçekleşiyor.

Biz Atatürk Havalimanı’na 1006 odalı Kent Hastanesi yaptık. 3 ayda yaptık. Ana muhalefetin hal binasını hastane diye takdim etmek suretiyle milleti aldatma yarışı içinde değiliz. Onlara o yakışır, bize de 3 ayda 1006 odalı hastane yapmak yakışır. Bu hastane içindeki MR’ı ile her şeyi ile eksiksiz sayılabilecek bir hastaneyi yaptık. Yurtdışında mevte terkedilen vatandaşlarımız vardı ya ambulans uçakla aldık, getirdik, tedavileri devam ediyor. Almanya’da yaşlı lakin bunun için mevt baki dedikleri bir hastamız var, Bakanımız takip ediyordur, televizyonda gördüm, duydum. Biz elimizden geleni yapacağız. Biz Batılı’nın yaptığı üzere vefatı gözleyenlerden değiliz. Kalkıp bir hasta için entübedir, her an gidebilir diye ağıtlar yakmayız. 

YAP-İŞLET-DEVRET

İstanbul Atatürk Havalimanı’nı eski işleviyle devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı. Türkiye’nin ve İstanbul’un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına muhtaçlığı vardı. Yap-işlet-devret yoluyla Hazine’ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada birincilerden, çağdaş, lüks. Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel muhtaçlığı için de gerekli dayanağı vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA tahminen de dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

Atatürk Havalimanı bölgesine 345 bin fidan dikiyoruz. 350 yaşında bir zeytin ağacının dikimini yaptık. Oraya farklı bir onur kazandırıyoruz. 560 bin kişinin iştirakiyle gerçekleştirdiğimiz bu program Bay Kemal dikkat et, ‘Zulüm 1453’te başladı‘ dediniz. Senin avanen duvarlara bunları yazdı. Dünyanın hiçbir yerinde bir kente bu türlü bir yeşil alan kazandırılması projesine karşı çıkacak aklı başında tek bir kişi bulamazsınız. Ülkemizde birileri bu türlü bir hizmeti dahi siyasi hasımlık aracı haline getirecek kadar akıllarını kaybetmişlerdir. İşi etrafın korunmasını savunmak olan pek çok kuruluş var. Bunlar çevrecilik ismine bizim yaptığımız her projede karşımıza dikilmişlerdir. Beklerdik ki birebir çevreler Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesinde yanımızda olsun. Millet bahçesi tartışmalarında bırakın aksiyonu en küçük ses çıktığını duydunuz mu? Duyamazsınız. Bunların sıkıntısı etraf, ağaç değil. Bu ülkede bizden daha samimi çevreci de yoktur. Önümüzdeki yıl fethin 570. yıldönümü törenlerini  Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin tamamlanan kısımları üzerinde yaparak bu kifayetsiz muhterislere hakettikleri karşılığı bir defa daha vereceğiz. 

İşi etrafın korunmasını savunmak olan pek çok kuruluş var. Bunlar çevrecilik ismine bizim yaptığımız her projede karşımıza dikilmişlerdir. Beklerdik ki birebir çevreler Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesinde yanımızda olsun. Millet bahçesi tartışmalarında bırakın hareketi en küçük ses çıktığını duydunuz mu? Duyamazsınız. Bunların kaygısı etraf, ağaç değil. Bunların kaygısı kendi hayat biçimi dayatmalarına çevreyi maske yapanların maskesi düşmüştür. Bu ülkede bizden daha samimi çevreci de yoktur. Önümüzdeki yıl fethin 570. yıldönümü törenlerini  Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin tamamlanan kısımları üzerinde yaparak bu kifayetsiz muhterislere hakettikleri karşılığı bir kere daha vereceğiz. 

KILIÇDAROĞLU’NU MAKSAT ALDI

“İSTANBUL’A SUYU BİZ GÖTÜRDÜK”

PKK örgütünün uzantısı olanlar Van’da vazifede olsaydı o kentte bir su bile bulamazdınız. Van’a suyu biz götürdük biz. İstanbul’u aldığımız vakit İstanbul’da su var mıydı? Yoktu. İstanbul’u suya kavuşturduk. Bay Kemal bunları bilmez. Bay Kemal siyaset fukarası.

Milletin parasını çalan hırsızdır. Hırsıza sahip çıkan ise daha büyük bir hırsızdır.

5’Lİ ÇETE VE ‘KAÇIŞ PLANI’ ÇIKIŞI

Ne diyorlar; biz gelirsek bu işleri alan müteahhitlere ödeme yapmayacağız. Siz ne cinssiniz? Devlette devamlılık temeldir. Söke söke bu ülkede hukuk var. Şakır şakır ödemeye mecbursun. Bu CHP’li diye ödemeyin demedik, şakır şakır ödedik. Bizde bu türlü bir kin yok.

Demirtaş’ından Kavalasına ülke ve millet düşmanı teröristleri savunmaktan, Ankara’dan İstanbul’a yürümekten öbür gayreti var mı? ABD’deki yurt binasını lisanına dolan kişinin FETÖ’nün, PKK’nın faaliyetlerinden şikayetçi olduğunu görmedik. Kılıçdaroğlu kime hizmet ediyor? Muhammed Ali’nin çiftçiliğine de öğrencilerimizin hizmetine sunarak bu zatı daha da çatlatacağız.

Bu zatın yaptığı her iftirayı burnundan getrmek de öteki dünyada yakasına yapışmak da boynumuzun borcu. Bizim ailemizle uğraşanların cemazi evvelini ortaya dökmesini biliriz, bize yakışmaz. ‘Kaçacak‘ tezinden, yurt binasına kadar pek çok sorunun etrafında dönüp durması bir proje olmasındadır.

Bu tipler omurgasız oldukları için evvel senaryoya, sonra kitlenin rengine nazaran her şeyi söylerler sonra inkar ederler. Sefil halini, ‘Kaygıdan içeri kaçtılar‘ diyecek kadar bu karikatür tip için harcadığımız her nefese acıyoruz. Biz doğruları yüzlerine çarpmayınca daha büyük palavralara, daha iftiralara sarılan bu hadsizlere ağızlarının hissesini vermeye katlanıyoruz.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA 10 SORU

2023 yılı haziran ayında yapılacak seçimde rakip gördüğü herkesi ya kendine tabi kıldı ya da saf dışı bırakmaya başladı. Bahis kendi siyasi ikbali olunca ya benimle olun ya da yolumdan çekilin diyerek nasıl şahinleştiğini ibretle takip ediyoruz.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını burnundan fitil fitil getireceğiz. Cezaevinden biri kendisine ayar verdi lakin hiçbirinin sesi çıkmadı. Herhalde soluk boruların tutan el ses çıkarmalarına müsaade vermedi.

Buradan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Birkaç soru sormak istiyorum. Kesin, net karşılık vermesini istiyorum. Kendisini muhatap almaya başlayabiliriz.

  • PKK’dan YPG’ye, tüm terör örgütlerini, en şiddetli halde lanetliyor mu, lanetlemiyor mu?
  • Türkiye’nin PKK ve YPG’ye karşı yürüttüğü sınırötesi harekatlarını destekliyor mu desteklemiyor mu?
  • İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelği konsunda kendi devletinin izlediği siyasetlerin yanında mı değl mi?
  • Türkiye’nin Akdeniz ve Ege’de verdiği ulusal çabada ülkesinin safında mı, karşımızdakilerin safında mı?
  • Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ülkemize tesirleri karşısında uğraşımıza en azından ilkesel olarak dayanak veriyor mu, vermiyor mu?
  • Siyaseti ülkenin ve milletin ali çıkarları üzerinde yürütmeye var mı yok mu?
  • Siyasi stratejilerni yabancı ülke temsilcilerine onaylatmak yerine ülke kamuoyuyla belilrmeye yönelecek mi?
  • 1000 yıldır kanlarımızla sulayarak ebedi vatanımızda tüm pahaları, sembolleriyle asil bir devletin evladı üzere hareket etmeyi kabul ediyor mu?
  • Partisi içinde her türlü terör örgütü destekçisini, hırsızı, tacizciyi tasviye etmeyi düşünüyor mu?
  • 2023’te yüreği yetip cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?

Bu soruları uzatmak mümkün. Bunlara vereceği karşılıklara razıyız.

SEYAHAT PARKI HAREKETLERİ

Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Kamu binalarının, polis araçlarının, işyerlerinin, otobüslerin, sokakların yıkıldığı Seyahat olaylarının gerisinde hangi güçlerin olduğunu tarih de yazıyor. Bunlardan bu millete hayır gelmez. Bunlar fakat terör sevicilerle bir arada.

Dün 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ne çıkıp hakaret edip pankart asmaya çalışan tipler bunların somut örnekleridir. Bu siyasetçi kılıklı provokatörler terbiyesizliklerinin hesabını verecektir. Bu ne densizlik, edepsizliktir. Sen milletvekili olsan ne müellif. Polise karşın aşamazsın, asamayacaksınız. Hukuk önünde hesabını vereceksiniz.

Kültür sanat aktiflikleri üzerinden milletimizi birbirine düşümeye çalışanları kendi silahlarıyla boğmaya mecburuz. Beyoğlu Kültür Şenliği en hoş yanıtımızdır.”