Epic Games NFT içeren oyunlara yeşil ışık yaktı

Elbette şimdilik bu teknoloji yeni olduğu için büyük bir kararsızlık var. Bazıları bu yeni teknolojinin tamamen geçici olduğunu düşünüyor. Ancak kripto para analistlerinin büyük bir bölümü bu tür teknolojilerin daha fazla gelişeceğini tahmin ediyor.

Neredeyse her hafta ücretsiz oyunlar dağıtması ile bilinen Epic Games bu defa yeni bir hamle daha yapıp Steam karşısında avantajlı konuma geçmek istiyor. Şirket kripto paralara daha fazla önem verecek gibi görünüyor. Elbette kripto para alım ve satımı yapmayacaklar. Bundan ziyade NFT içeren oyunlara kendi platformunda yer verecek.

Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney tarafından yapılan açıklamalara göre şirket bu teknolojiye yer verecek. Bazı kurallara uyulması halinde herhangi bir yasaklama olmayacağı vurgulandı. Steam platformu tarafından alınan kararın hemen ardından açıklama yapan Epic Games böylece blok zincir teknolojisine açık olduğunu göstermiş oldu.

Birçok büyük platform genellikle kripto para teknolojilerine karşı mesafeli davranıyor. Ancak Epic Games bu konuda biraz daha cesur adımlar atmaya gayret gösteriyor. Şirket oyunlarında kripto para teknolojileri kullanmasa bile yine de finans ve teknoloji alanlarında açık fikirli. Epic Games NFT içeren oyunlar konusunda böylece Steam ile farklı düşündüğünü göstermiş oldu.