Disney Marvel filmlerini erteledi

Doctor Strange in the Multiverse of Madness 25 Mart için konuşuluyordu, ancak şimdi Thor: Love and Thunder‘ın eski tarihi olan 6 Mayıs’a ertelendi. Bir sonraki Thor filmi 8 Temmuz’da gelecek ve sırayla Kara Panter: Wakanda Forever’ı 11 Kasım’a erteleyecek.

Kaptan Marvel’in devamı The Marvels’in çıkış tarihi 17 Şubat 2023 olduğundan, program değişiklikleri gelecek yıl planlanan dört film yerine yalnızca üç Marvel filmi olacağı anlamına geliyor. Öte yandan Disney, gizemli bir Marvel filmini 10 Kasım 2023’ten bir hafta önce sunacak. Bir sonraki Indiana Jones filmi 11 ay ertelendi. Harrison Ford’un ikonik arkeolog olarak beşinci filmini konu alan klasik Marvel filmi için 30 Haziran 2023’e kadar beklemeniz gerekecek. Ancak Avatar’ı senelerdir bekleyenler için iyi bir haberimiz var. Neyse ki değişikliklere rağmen Avatar 2’nin çıkış tarihi hala 16 Aralık 2022 olarak karşımıza çıkacak.

Bu değişikliklerin Disney+ üzerinde ne gibi etkileri olacağı henüz belli değil. Disney, 2021’in geri kalanında, filmleri yayınlanmadan önce özel bir sinema gösterimi yapmayı planlıyordu, ancak 2022 ve sonrasında işlerin nasıl yürüyeceğini açıklamadı.