Cyle Larin noktayı koydu! ‘2 milyon euro’

Teknik direktör Valerien Ismael’in raporları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Beşiktaş idaresi iç transferde, Fransız teknik adamın gelecek dönem da çalışmak istediği Cyle Larin ile şimdi anlaşabilmiş değil.

Hürriyet Gazetesi’nden İsmail Er’in haberine nazaran; Beşiktaş’ın ikili kupayla kapattığı dönemde grubu birçok maçta taşıyan, bu dönem ise istikrarsız performansı ile vakit zaman eleştirilen Larin’in menajeri Nick Mavromaras, şu anda primler hariç yıllık 1.6 milyon euro kazanan futbolcusu için pazarlığı yıllık 2.5 milyon euro garanti paradan açmıştı. Beşiktaşlı yöneticiler ise en fazla 1.9 milyon euro verebileceklerini kaydettiler.

“Fedakarlık beklemek benim hakkım”

Beşiktaş idaresi, 11 milyon Euro piyasa kıymeti biçilen ve kontratı 30 Haziran’da sona eren 27 yaşındaki futbolcuyu bedavaya kaybetmemek için pazarlık masasından çabucak kalkmak istemezken Larin’i iknaya uğraşıyor.

Yıldız futbolcunun Beşiktaşlı yöneticilere “Takımda kalmak istiyorum fakat biraz fedakârlık beklemek benim hakkım. 2 milyon eurodan aşağıya imzalamam. Vida ve Ljajic yıllık 3.5 milyon euro alırken, ben çok ucuza oynadım. Dünya Kupası’nda da forma giyeceğim, o vakit fiyatım artabilir. Bunları da göz önüne almalısınız” dediği öğrenildi.