Chrome, arama yaparken düzenli olmanıza yardım edecek

Bu durumda kafa karışıklığının oluşmaması için şirket arama sayfalarını konularına göre ayırma özelliği getirecek. Yeni araç, aynı konuyla ilgili sayfaları ve sonuçları otomatik olarak toplayacak. Bu da sizi geçmişte aradığınız şeyin hangi sekmede kaldığını aramaktan kurtaracak.

Sekmelere ayrılan konular sayesinde aradıklarınızı kolayca bulabileceksiniz. Bununla kalmayıp Chrome ayrıca araştırma önerileri de sunacak. Sekmelere ayrılan gruplar yerel olarak kaydedilecek ve Google hesabınızla senkronize edilmeyecek.

Ayrıca Google, arama için bir yan panel test ediyor. Bir şey aradıktan sonra bir bağlantıya tıkladığınızda, Chrome adres çubuğunun yanında bir G simgesi görünecek. Bunu tıklarsanız, bir yan panelde bu arama için diğer sonuçları göreceksiniz.

Bu özellik, birden fazla sekmede gezinmenize veya sayfalar arasında ileri geri hareket etmenize gerek kalmadan bulunduğunuz sayfayı diğer sonuçlarla karşılaştırmanıza olanak tanıyacak.

Şu an için bu özellik, Google Arama ile Chrome OS Dev kanalında test ediliyor. Google, aracı daha geniş bir şekilde kullanıma sunarsa, yan paneli daha fazla platforma getirmeyi ve diğer varsayılan arama motorları için destek eklemeyi planlıyor.