Canlı transkripsiyon özelliği herkes tarafından kullanılabilecek

Bir görüşmedeyseniz ve toplantı sahibinin canlı alt yazılarını açmasını istiyorsanız, bunu toplantı araç çubuğunu kullanarak yapabilirsiniz. Şu anda özellik yalnızca İngilizce olarak çalışıyor, ancak daha fazla dil için destek yolda. Eylül ayında Zoom, gelecek yıl boyunca toplam 30 dilde otomatik altyazı sunacağını söyledi. Şirket, aynı zaman diliminde 12 dil için canlı çeviri eklemek için de çalışıyor.

Hayatın dijitalleşmesiyle Zoom gibi platformlara da talep arttı diyebiliriz. İnsanlar artık iş görüşmelerini hatta sosyalleşme etkinliklerini bile dijital ortamlardan yapıyor. Zoom da bu kapsamda platformuna yenilikler eklemeye devam ediyor. Dil engeli özellikle iş görüşmelerinde insanlara problem yaratabiliyor.

Bu nedenle canlı alt yazı özelliği oldukça kullanışlı olacak. İnsanlar görüşme sırasında karşı tarafın ne dediğini direkt olarak anlayabilecek. Otomatik çeviri özelliği şu anda en yaygın olan dil İngilizce olarak sunulsa da çok yakında daha fazla dil eklenecek. Bu güncelleme ile uluslararası görüşme yapan kişiler rahat bir nefes alacak diyebiliriz. Google Meet ile olan rekabetinde Zoom şu anda daha önde görünüyor.