Beşiktaş’ta Valerien Ismael’in güç seçimi!

Beşiktaş’ta Teknik Yönetici Valerien Ismael’i önümüzdeki günlerde tatlı bir dert bekliyor. Sakatlıktan dönecek olan yıldız futbolculara yer açmak için kadrodaki oyunculardan birini yedek kulübesine çekmek zorunda…

Son iki lig maçını gollü galibiyetlerle geçen Beşiktaş’ta Teknik Yönetici Valerien Ismael’i tatlı bir telaş saracak.

Sakatlığın akabinde üst teneffüs enfeksiyonu geçirip Karagümrük ve Sivasspor maçlarında forma giyemeyen Rachid Ghezzal, bu hafta dönecek. N’Koudou ve Muleka’nın formda olması nedeniyle İsmael’in Ghezzal’a 11’de yer bulması gerekiyor. Fransız hoca, 3 yabancı yıldızdan birini mecburen kulübeye çekecek.

KADROSU GÜÇLENDİ

Ağır bir sakatlıktan çıkan Josef de Souza da yakın vakitte alanlara dönecek. Dönem başından beri Salih Uçan ile Gedson tesirli bir performans sergiliyor. Yıldız transfer Dele Alli’yi de 11’den çıkarmak istemeyen İsmael, orta saha rotasyonunda da bir yıldızı kesmek zorunda kalacak. Dönem başında takımda rotasyon ıstırabı yaşayan Fransız hocanın eli güçlendi. Ismael, artık birkaç 11 çıkarabileceği geniş bir takıma sahip.

GÜVEN VERİYOR

KARTAL’IN atak sınırı düzgün işler yaparken savunma da itimat vermeye başladı. Yeni transfer Saiss, kadroya çabuk ahenk sağladı. Faslı stoper, geriden oyun kurmada seri ve isabetli paslarla grubun sigortası pozisyonunda. Saiss’le birlikte forma giyen Necip Uysal, Sivas maçında  vazifesini muvaffakiyetle yerine getirdi. Yedek kulübesinde bulunan Montero ve Emrecan hocasından forma beklerken idare yerli bir stoper transferi gerçekleştiremezse dönemin birinci devresine kadar Teknik Yönetici İsmael, bu isimlerle yola devam edecek.

KAAN AYHAN İÇİN YENİ SEFER

Beşiktaş’ın Kaan Ayhan ısrarı bitmiyor. Siyah- beyazlılar, ulusal futbolcu için Sassuolo kulübüyle yeni bir görüşme gerçekleştirecek. Yerli stoper transferini Kaan Ayhan’la tamamlamak isteyen idare, İtalyan kulübüyle masaya oturacak. Sassuolo’nun isteyeceği bonservis bedeli, bu transferde belirleyici olacak.