Apple elektrikli otomobil modeli büyük heyecan yaratıyor

Şirket bazı elektrikli araç modellerinin prototiplerini sundu. Bunlardan bir tanesi sedan, diğeri SUV ve sonuncusu ise otobüs oldu.

Genel olarak bakıldığında bu araçların aslında Apple elektrikli araç prototipi olma ihtimali var. Sadece 5 yıl içerisinde 35 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlayan şirket elektrikli otomobillere büyük önem veriyor. Foxconn böylece Apple ile bu konuda ortaklık kurabilme ihtimalini göstermiş oldu.

Foxconn tarafından tanıtımı yapılan araçlardan bir kısmı hızlı bir şekilde kullanıma alınacak. 2022 yılında bazı kentlerde şirketin ürettiği otobüsler kullanılacak. Böylece elektrikli otobüs modelleri tüm dünyada daha fazla yaygınlaşmaya başlayacak. 2023 yılında ise SUV modelleri piyasaya çıkacak.

Tayvan merkezli yarı iletken devinin 2023 yılında Yulon markası altında SUV model satışı yapması bekleniyor. Böylece birçok şehirde bu araçların kullanım imkanı ortaya çıkacak. Kısa bir süre önce otomobil üretimi yapmak için ABD içerisinde fabrika bile satın alan Foxconn Tayvan tesislerini güçlendiriyor. Apple elektrikli otomobil buradaki SUV olabilir.

Elektrik motorlu araç üretimi için firma yaklaşık olarak 7 yıllık bir anlaşmaya imza attı. Böylece şirketin kesin olarak harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Tanıtımı yapılan bu prototip modellerinden bir tanesi Apple tarafından kullanılabilir. Kısacası önümüzdeki aylar fazlasıyla hareketli geçecek.

İvrindi escort