Apple, COVID-19 protokollerini sıkılaştırıyor

Eylül ayında Bloomberg, Apple çalışanlarından aşı durumlarını gönüllü olarak paylaşmalarını istediğini bildirdi. Aşı durumunu paylaşmayı reddedenler de günlük testlere tabi tutulurken, aşılı ofis çalışanları sadece haftada bir hızlı test yaptırmak zorunda kalacak.

Ancak şirketin perakende mağazası çalışanları, tüketiciye yönelik işlere sahip olmalarına rağmen günlük testlere tabi tutulmayacak. Aşılanmamış personelin haftada iki kez test edilmesi gerekiyor. Apple’ın ofis çalışanları gibi, aşılı personelin de yalnızca haftalık hızlı testlerden geçmesi gerekecek. Teknoloji devinin bir COVID–19 aşısı talimatı verip vermeyeceği belli değil, ancak Biden yönetimi daha önce üm çalışanlarının virüse karşı aşılanmasını talep etmeleri için 8 Aralık’a kadar süre vermişti.

Bloomberg’in belirttiği gibi, Apple ABD hükümetine ürün satıyor. Şimdilik Apple’ın, yeni kuralları 1 Kasım‘dan itibaren uygulayabilmesi için çalışanlarına aşı durumlarını bildirmeleri ve kanıtlarını göstermeleri için 24 Ekim’e kadar süre verecek. Aşılanmamış çalışanların Apple ofislerinden ve mağazalarından evde hızlı testleri almaları, testi kendileri yapmaları ve ardından sonuçlarını dahili bir uygulama aracılığıyla bildirmeleri gerekecek. Bu durum neticesinde çalışanlar her gün test yapma zahmetine katlanacak.

Birecik escort