Ali Koç: Bu profesyonel yapıdan hesap sorma vaktidir

Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, 3 Temmuz’un 11. yıl dönümünde flaş açıklamalarda bulundu.

Koç’un açıklamaları şu biçimde:

“Bu 3 Temmuz, bizim için çok kıymetli. Çünkü 2011 yılından beri birinci kere bir 3 Temmuz’da ayağımızdaki FETÖ bağından kurtulmuş, söylediği her kelamın doğruluğu Yargıtay tarafından da kanıtlanmış olarak buradayız. O yüzden bu 3 Temmuz’da idare olarak bir karar verdik. Bu 3 Temmuz’da değişik bir bildiri olsun istedik. Fenerbahçeliler olarak 10 yıldır çok konuştuk, çok haykırdık, çok bağırdık, çok gayret ettik. 27 Aralık 2021’deyse Yargıtay bir karar verdi; Fenerbahçe’nin haklılığı resmen kanıtlanmış oldu! Devran döndü! Kim haklı, kim çamur attı apaçık ortaya çıktı ve ‘biz susuyoruz’ dedik! Fenerbahçe, o günlerde yani bu örgütün en kuvvetli olduğu periyotta, kendilerini kimsenin sorgulamadığı, yaptıkları hukuksuz her türlü aksiyona kimsenin karşı çıkmadığı hatta önemli manada desteklendiği, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış, kendi medyası, gazetesi, televizyonu, medyadaki maaşlı profesyonel çığırtkanlarıyla en güçlü olduğu periyotlarda lideriyle, idaresiyle, topluluğuyla bir arada bu yapıyla çaba etti ve boyun eğmedi.”

“Bu mevzu tartışmaya kapanmıştır”

“Fenerbahçe’nin bugünlerinde, bu haklı duruşunda başta eski Liderimiz Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere periyodun yöneticilerinin ve tüm topluluğun eşi gibisi görülmemiş asil bir duruşu var. Bugün ise Fenerbahçe Spor Kulübü hukuksuzluğa karşı, türel galibiyeti, zaferi elde etmiş, hukuk nezdinde masumiyeti kanıtlanmış biçimde dimdik ayaktadır. Geldiğimiz nokta prestijiyle omuzlarındaki ağır yükten kurtulmuş, gururla haklılığını kanıtlamış, hafiflemiş, yorgun fakat onurlu ve onurlu bir topluluktur. ‘Bugün, bu çabanın başladığı günün 11. yıl dönümünde haksızların, hukuksuzların, adaletsizce saldıranların hesap verişlerini izleyeceğiz’ demek istediğimiz için biz bu sefer susmayı tercih ettik. ‘Fenerbahçe’nin haklı ve vakur duruşunu susarak ve gözümüz üzerlerinde’ diyerek yansıtmak istedik!”

“27 Aralık 2021’de açıklanan Yargıtay kararının akabinde aslında Fenerbahçe’nin artık bir şey söylemesine gerek kalmadı! Bu husus tartışmaya kapanmıştır. Artık temel konuşması, hesap vermesi gerekenler, kumpası kuranlar, tuzağın modülü olanlar ve bu kumpastan kendilerine yarar sağlamaya çalışanlardır!”

“O günlerin ne kadar acı olduğunu yaşayanlar bilir”

“3 Temmuz’da Fenerbahçe’ye yapılan taarruz FETÖ’nün bu ülkeye verdiği sayısız tahribatlardan biridir. Bu durumu hala kabul etmeyenler bizim için bu örgütün dümenine su taşıyanlardır, bu ülkenin gayretini yok sayanlardır! O günlerin ne kadar acı olduğunu yaşayanlar bilir. Bizler yaşadık, bizler biliriz! Kelam konusu Fenerbahçe olduğu vakit o denli kelam konusu öbür hukuksuz davalar Ergenekonlar ve Balyoz üzere pek çok kumpas davası denilince öteki türlü olmaz. Münasebetiyle ya devletin yanındasınız ya da terör örgütünün yanındasınız. Buna da birilerinin karar vermesi gerekecektir.”

“Bugüne geldiğimizde Fenerbahçe; çoluğuyla çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla, lideriyle idaresiyle, atletleriyle ve çalışanlarıyla Yargıtay kararına kadar topyekun bir uğraş verdi. Aslında bu görüntüde milyonların emeği vardır. Bu çabada milyonların uğraşı, emeği vardır. Hepsi Fenerbahçe’nin masumiyetinin temsilidir. Bugün biz burada her bir değerimizle dimdik duruyoruz. Haklılığımızla susuyoruz ve artık konuşması, hesap vermesi gerekenleri bekliyoruz!”

“Bu profesyonel yapıdan hesap sorma vaktidir”

“Şimdi adaletin tekrar yerini bulmasını istiyoruz. Artık Fenerbahçe için artık konuşma değil, bu profesyonel yapıdan hesap sorma vaktidir. Bundan sonraki türel çabamızda birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bu çabayı sonuna kadar vermemiz çok çok kıymetlidir.”

“Sözlerime son verirken Fenerbahçe’nin ortaya koyduğu gururlu gayretin bir modülü olmuş her bir Fenerbahçeliye canıgönülden teşekkür ediyorum. Allah bir daha ne Fenerbahçemize ne de ülkemize bu türlü bir devir, bu türlü bir süreç yaşatmasın diye dua ediyorum.”