Adobe, Photoshop ve Illustrator uygulamalarını web’e getirdi

Çalışmalarınızı Adobe’nin Creative Cloud’unda depolamak ve herkesin herhangi bir yerden açmasına izin vermek gibi özellikler şu anda mümkün, ancak masaüstü veya iPad uygulamasına sahip olmanız gerekli. Adobe yaptığı açıklamada Photoshop veya Illustrator ile artık iş arkadaşlarınız “uygulamaları indirmek zorunda kalmadan veya bir Creative Cloud aboneliğine sahip olmadan doğrudan tarayıcıda inceleyebilir ve yorum ekleyebilir” diyor.

Bu, çalışmanızı doğrudan reklam ajansına veya Adobe ürünlerine ihtiyaç duymayan veya bu ürünleri istemeyen diğer müşterilere gösterebileceğiniz anlamına geliyor. Adobe, temel işbirliği araçlarının yanı sıra, tam Illustrator veya Photoshop uygulamalarını başlatmak zorunda kalmadan “küçük ince ayarlar ve hızlı düzenlemeler” yapmanıza olanak tanıyan düzenleme araçlarının ön izlemesini yapıyor. Bunlara seçim, küçük renk düzeltme ve daha fazlası gibi özellikler dahil.

Photoshop ve Illustrator çalışmalarını, yorum yapmak ve geri bildirim amacıyla web üzerinden paylaşmaya, yalnızca bugün çıkan uygulamaların en son sürümlerini güncelleyerek başlayabilirsiniz. Temel düzenleme özelliklerini denemek isterseniz, bunlar Photoshop için beta (Creative Cloud uygulaması içinde) veya Illustrator için özel beta olarak mevcut.