7 BİN NÜFUSLU TERMAL, BAYRAM TATİLİNDE 300 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAK

YALOVA’nın kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal‘de, Kurban Bayramı yoğunluğu yaşanıyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatili için tesislerdeki doluluk oranı yüzde 90’ı aşarken, 7 bin nüfuslu ilçesinin bayram tatili süresince 300 bin kişiyi ağırlaması bekleniyor.

Termal turizmin önde gelen kentlerinden Yalova’da, Kurban Bayramı tatilini termal tesislerde geçirmek isteyenler yoğunluk oluşturuyor. Kentin, doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal

‘YAZ SONUNA KADAR ZİYARETÇİ SAYISI 1 MİLYONU BULUR’

9 günlük bayram tatilinde 300 bine ulaşacak olan ziyaretçi sayısının, yaz sonuna kadar 1 milyonu bulmasını beklediklerini söyleyen Çiloğlu, “Termal’in nüfusunun 7 bin olduğu düşünüldüğünde bu bayram sürecinde ve yaz sezonunu da kattığımızda oldukça yüksek rakamlara ulaşıyoruz. Bayram sürecinde yerli ve yabancı 300 bin turistin gelmesi bekleniyor. Bu yaz sonuna kadar 1 milyonu bulacağı tahmin ediliyor. Tesisimizde, günde bin 500- 2 bin kişiyi ağırlayabilecek kapasitedeyiz. Dolayısı ile misafirlerimizin Termal ilçesine de Yalova’ya da büyük katkılar vereceğini düşünüyoruz. Turizmin etkisiyle tam kapasiteye gelmiş durumdayız. Şu an için otelimizde yüksek bir talep var” ifadelerini kullandı. (DHA)

Demirören Haber Ajansı / Güncel
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.